آیا این خودرو پدیده نمایشگاه بین المللی خودرو آلمان است؟

نمایشگاه بین‌المللی خودرو آلمان (IAA) که تحت عنوان نمایشگاه خودروی فرانکورت شناخته می‌شود مهم‌ترین نمایشگاه خودرو جهان است که هر دوسال یک بار برگزار می‌شود. با نزدیک شدن به تاریخ این نمایشگاه خودروسازان لیستی از خودروهایی را که قرار است در نمایشگاه به نمایش بگذارند ارایه می‌دهند.
تقریبا سه سال از اولین اشاره مرسدس بنز به تولید یک هایپر کار هیبریدی می‌گذرد. همچنین مرسدس بنز سال گذشته نیز  برنامه‌هایش برای ساخت چنین خودرویی را تایید کرد. مرسدس بنز از همان ابتدای آغاز به کار Project One بیان داشت که قصد دارد این خودرو را تا جای ممکن به خودروهای فرمول 1 قابل استفاده در فضای درون‌شهری نزدیک کند و حال عنوان کرده‌است که بالاخره می‌توانیم در نمایشگاه فرانکفورت که در هفته آینده برگزار می‌شود این هایپرکار را پس از مدت‌ها انتظار ببینیم.

هایپرکار مرسدس-ای‌ام‌جی

هنوز با توجه به سبک کاری مخصوص Project One اطلاعات زیادی از این خودرو در دسترس نیست اما با توجه به اطلاعات موجود می‌توان گفت که این خودرو عملکردی باورنکردنی خواهد داشت.
با توجه به  سیستم پیشرانه Project One که مرسدس چند ماه پیش از آن پرده‌برداری کرده‌بود، می‌توان توان خروجی این هایپرکار را بیش از 1000 اسب‌ بخار دانست. این خودرو از دو موتور الکتریکی با توان 161 اسب بخار و یک پیشرانه 6 سیلندر 1.6 لیتری توربو  باحداقل توان خروجی 700 اسب بخار و جعبه‌دنده هشت‌سرعته برخوردار است. انتظار می‌رود که سقف سرعت این هایپرکار بیش از 350 کیلومتر در ساعت باشد اما از این هایپرکار فرمول یک طراحی شده برای فضای درون شهری انتظار شتاب بسیار خوب و عملکرد مناسب در پیچ‌ها می رود.
تمام 275 دستگاه ساخته‌نشده این پروتوتایپ پیش‌فروش شده اند و مرسدس بهای 2.6 میلیون دلار را به ازای هر دستگاه از این هایپرکار دریافت کرده‌است.

نظر خود را بنویسید