انواع کفپوش خودرو

اغلب هنگامی که راجع به کاربرد کفپوش های خودرو صحبت میکنیم، نکته ای که کمتر بدان توجه می شود کاربرد این لوازم جانبی در زیبا سازی اتاق داخلی خودرو است. شاید برای مسافران مفپوش ها تنها بخشی از لوازم جانبی هر خودرو باشند اما یک راننده به خوبی از تفاوتی که کفپپوش های مناسب در زیبایی و نظافت اتاق داخلی ایجاد میکنند آگاه است.

کفپوش های خودرو مانع از نفوذ گرد و غبار و زباله های مختلف به کف خودرو می شوند. در صورتی که ضد اب باشند مانع از نفوذ مایعات شده و درصورتی که جاذب  مایعات باشند با جذب مایعات نفوذ مایع به کف اورجینال خودرو را به تاخیر میندازند. این کفپوش ها را می توان به پنج دسته تقسیم نمود:

کفپوش‌های پشت نمدیکفپوش های فابریک ارزانترین و در دسترس ترین کفپوش ها هستند. معمولا در زیر این کفپوش ها لایه ای از پلاستیک است که مانع از لغزش کفی در داخل خودرو می شود. این کفپوش ها دارای رنگ ها و طرح های متنوع هستند. این کفی ها معمولا سایز خاصی ندارند و می توان آنها را در داخل همه خودرو ها نصب نمود. این کفپوش ها را حتی می توان به صورت روزانه هم از خودرو خارج نمود و تمیز کرد. البته این کفپوش ها به مرور زمان فرم خود را از دست میدهند، شل می شوند و ممکن است در داخل خودروی شما سر بخورند. این کفپوش‌ها نسبت به سایر کفپوش‌های خودرو عمر کوتاه‌تری دارند و به سادگی در مغازه‌های وسایل جانبی خودرو پیدا می‌شوند و در نهایت کفی‌های پشت نمدی رنج آورترین نوع کفپوش در طول عمر خودروست.

کفپوش‌های لاستیکی

کفپوش‌های لاستیکی ساده‌ترین و آرزان‌ترین و بادوام‌ترین کفپوش در دسترس برای خودروی شماست. کفپوش‌های لاستیکی زیر پا سر میخورند اما به هیچ عنوان به پدال‌های خودرو گیر نمی‌کنند و امنیت شما را هنگام رانندگی تامین می‌کند و از ورود رطوبت به داخل خودرو جلوگیری می‌کند.رنگ‌های تیره‌ی کفپوش‌های لاستیکی با اینکه ضدآب هستند اما گرد و خاک را به خود می‌گیرند و نباید انتظار این را داشته باشید که به درستی کف خودرو جای بگیرند.

کفپوش‌های مناسب برای تمامی فصولکفپوش‌های مناسب برای همه فصول سال از لایه‌ای ضخیم از وینیل (نوعی پلاستیک) و بسیار بادوام‌تر از کفپوش‌های لاستیکی است. با لبه‌های ارتفاع‌دار از ورود آب به داخل خودرو جلوگیری می‌کند. گرد و خاک و کثیفی به داخل خودرو راه پیدا نمی‌کند. این نوع کفپوش‌ها کف خودرو میخکوب می‌شوند و زیر پا سر نمی‌خورند و به طور گسترده‌ای قابل دسترسند.

کفپوش‌های تمام نمدی و موکتیاین کفپوش‌ها از نمد ساخته شده است و در رنگ‌ها و طرح‌های متعدد در دسترس هستند.
کاملا فیت و مناسب خودروی شماست. بهترین ویژگی کفپوش‌های نمدی این است که کاملا آب و گرد و خاک و گل را به آسانی به خود جذب می‌کند. اما  نسبت به مابقی کفپوش‌ها نیاز به شستشوی بیشتری  دارد.
کفپوش های نمدی جاذب آب هستند و گرد و خاک و گل و لای را کاملا به خود می‌گیرند و و به خوبی زیر کفش شما را تمیز می‌کنند.کفپوش‌های نمدی مشابه زیرپایی‌های پشت درب خانه هاست و با همین هدف نیز طراحی شده اند.

کفپوش‌های سه‌بعدی

کفپوش‌های سه‌بعدی گرانترین و ممتازترین کفپوش‌های موجود در بازار هستند و نمای زیبایی به خودروی شما میدهند. این کفپوش ها جز محصولات جدید هستند و شک و شبهه همیشه در مورد محصولات جدید بازار وجود دارد. این کفپوشها معمولا در سه رنگ مشکی، طوسی و کرمی طراحی و تولید می شوند. با توجه به اینکه این کفپوش ها غالبا از مواد پلیمری هستند کاملا ضدآب بوده و همانند لایه محافظی از نفوذ هرگونه گرد و غبار و مایعات به کف اورجینال خودرو جلوگیری می‌کنند. تمیز کردن آنها بسیار ساده است و دردسر زیادی برای شما ایجاد نمی کند. برترین ویژگی این کفپوش ها طراحی دقیق و سه بعدی آنهاست و همین ویژگی سبب می شود که مزاحمتی در استفاده از پدال های خودروی شما ایجاد نشود و در کف خودرو جابه جا نشود و سر نخورند.

در مجموع می‌توان گفت هنگام خرید کفپوش  این چند نکته را حتما به خاطر داشته باشید:

1.تا جای ممکن از کفپوش‌های مناسب برای کلیه خودروها اجتناب کنید.

2.کفپپوش های نمدی و موکتی را می‌توانید در منزل با استفاده از تکه‌های نمد و موکت به‌جا‌مانده از تغییر دکوراسیون منزلتان تهیه کنید و یا خودتان مقداری نمد یا موکت تهیه کنید و به ابعاد مناسب کف خودروتان برش بزنید.

3.در صورتی که کفپوش‌ها جاذب مایعات باشند و به مدت زیادی در کف خودرو قرار بگیرند می‌توانند باعث پوسیدگی کف خودرو بشوند.

4. اگر کفپوش خودرو در زیر پایتان سر می‌خورد و جابه‌جا می‌شود به سرعت آن را تعویض کنید چرا که می‌تواند پدال‌ها را درگیر کرده و باعث اتفاقات ناخوشایندی همانند تصادفات جاده‌ای شود.

نظر خود را بنویسید

نظرات

لطفن قیمت کفپوش ۳ بعدی بنز ۲۰۰ سی رو بدید
۱۴۰۱/۹/۲۲