جشنواره ویژه عید تا عید

15% تخفیف تا عید غدیر خم🎉

با ۱۰ خودروی برتر ۸ سیلندر سال ۲۰۱۶ آشنا شوید!

هر ساله وب‌سایت Globalcarbrands.com لیستی از خودروهای برتر ۸ سیلندری سال را منتشر می‌کند. علاوه بر داشتن موتور ۸ سیلندری، هندلینگ، طراحی خارجی و داخلی و اجازه ورود به خیابان‌های شهر از ملاک‌های انتخاب خودرو برای این لیست بوده‌است.

 

۱) دوج Charger: این خودرو مجهز به موتور ۸ سیلندر ۶.۲ لیتری با قدرت ۷۰۷ اسب بخار و گشتاور ۶۵۰ پوند-فوت است، طراحی عضلانی بدنه خودرو ابهتی دو چندان به آن داده‌است. حداکثر سرعت رانندگی با آن ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت است و تنها در ۳.۴ ثانیه می‌توان سرعت خودرو را از ۰ به ۱۰۰ رساند.

Dodge-Charger-SRT-Hellcat-300x168


۲) مرسدس C63 AMG: خودروی لوکس مرسدس هم توانست جایگاهی در این لیست پیدا کند. این خودروی زیبا دارای موتور ۸ سیلندر ۴.۰ لیتری دو توربوشارژ با قدرت ۴۶۹ اسب بخار و گشتاور ۵۱۶ پوند-فوت است که می‌تواند تنها ۳.۸ ثانیه سرعت خود را از ۰ به ۱۰۰ برساند و حداکثر سرعتی برابر ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت داشته باشد.

2016-Mercedes-C63-AMG


۳) دوج Challenger: خودروهای سری Hellcat مشهور به خودروهای ۸ سیلندر دوج هستند. دوج توانست یکی دیگر از خودروهایش را در این لیست جای بدهد که مجهز به موتور ۸ سیلندر ۶.۲ لیتری با قدرت ۷۰۷ اسب بخار و گشتاور ۶۵۰ پوند-فوت است که می‌تواند حداکثر سرعتی برابر ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت داشته باشد و تنها در ۳.۶ ثانیه سرعت خود را از ۰ به ۱۰۰ برساند. 

Dodge-Challenger-SRT-Hellcat


۴) آئودی A8: آئودی با سری R8 غوغایی به پا کرد و توانست با ساخت سری A با پیشرانه‌های ۸ سیلندری قدرت خود را به دیگر خودروسازان نشان دهد. این خودرو گنجایش موتور ۴.۰ لیتری با قدرت ۴۵۰ اسب بخار و گشتاور ۴۴۴ پوند-فوت است که می‌تواند سرعت خود را تنها در ۳.۹ ثانیه از ۰ به ۱۰۰ برساند و حداکثر سرعتی برابر ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت داشته باشد.

2016-Audi-A8


۵) بی‌ام‌و M5: خودروسازان آلمانی همیشه یک سر و گردن بالاتر از دیگر خودروسازان راه می‌روند. بی‌ام‌و یکی از خودروساران قدرتمند آلمانی با ساخت این خودرو در جایگاه پنجم قرار گرفت. بی‌ام‌و M5 مجهز به موتور ۸ سیلندر ۴.۴ لیتری با حداکثر توان خروجی ۵۷۵ اسب بخار و گشتاور ۵۶۰ پوند-فوت می‌تواند حداکثر سرعتی برابر ۲۵۷ کیلومتر بر ساعت داشته باشد و در ۴ ثانیه سرعت خود را از ۰ به ۱۰۰ برساند.

2016-BMW-M5


۶) شورلت کامارو ZL1: شورلت یکی از پیشگامان ساخت خودروهای اسپرت در دنیا، با تولید کامارو ZL1 مجهز به موتور ۸ سیلندر ۶.۲ لیتری توانست در جایگاه ششم این لیست قرار بگیرد. این خودرو با ۶۴۰ پوند-فوت گشتاور و توان خروجی ۶۴۰ اسب بخار می‌تواند حداکثر سرعتی برابر ۲۹۶ کیلومتر بر ساعت داشته باشد و قادر است تنها در ۴.۱ ثانیه سرعت خود را از ۰ به ۱۰۰ برساند. 

2012 Chevrolet Camaro ZL1


۷) واکسهال VXR 8 GTS: این خودرو مجهز به موتور ۸ سیلندر ۶.۰ لیتری با قدرت ۵۷۶ اسب بخار و گشتاور ۵۴۵ پوند-فوت می‌تواند حداکثر سرعتی برابر ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت را داشته باشد و در ۴.۲ ثانیه سرعت خود را از ۰ به ۱۰۰ برساند. البته این خودرو پر قدرت نتوانست طرفداران زیادی در سراسر جهان دست و پا کند که یکی از دلایل آن ناشناخته بودن این برند انگلیسی عنوان شده‌است.

2016-Vauxhall-VXR-8-GTS


۸) فورد موستانگ GT: یکی از خودروهای افسانه‌ای فورد با موتور ۸ سیلندر ۵.۰ لیتری و قدرت ۴۳۵ اسب بخار و گشتاور ۴۰۰ پوند-فوت توانست در جایگاه هشتم این فهرست قرار بگیرد. این خودرو قادر است در ۴.۳ ثانیه سرعت خود را از ۰ به ۱۰۰ برساند و حداکثر سرعتی برابر ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت داشته باشد.

2016-Ford-Mustang-GT


۹) شورلت SS: خودروهای عضلانی و پر قدرت آمریکایی در سراسر جهان شناخته شده‌اند. یکی دیگر از خودروهای شورلت با نام SS مجهز به موتور ۸ سیلندر ۶.۲ لیتری با قدرت ۴۱۵ اسب بخار و گشتاور ۴۱۵ پوند-فوت است که می‌تواند شتاب ۰ تا ۱۰۰ خود را در ۴.۶ ثانیه بدست آورد و حداکثر سرعتی برابر ۲۶۵ کیلومتر بر ساعت داشته باشد. به علاوه یکی این خودرو دارای مدل مسابقه‌ای هم است که حتی توانسته در یکی از مسابقات ناسکار هم برنده شود.

2016 Chevrolet SS


۱۰) کرایسلر ۳۰۰ SRT: قدرت یکی از ملاک‌های انتخاب خودرو برای خریداران است و کرایسلر هم با تولید این خودرو توانست جایگاهی را در این لیست بدست آورد. کرایسلر ۳۰۰ SRT دارای موتور ۸ سیلندر ۶.۴ لیتری با قدرت ۴۷۰ اسب بخار و گشتاور ۴۷۰ پوند-فوت است که می‌تواند حداکثر سرعتی برابر ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت داشته باشد و در ۴.۹ ثانیه سرعت خود را از ۰ به ۱۰۰ برساند.

2016-Chrysler-300-SRT-8

نظر شما درباره خودروهای ۸ سیلندر چیست؟ آیا دوران حضور این خودروها به سر آمده یا هنوز هم در بین مردم طرفداران خاص خود را دارند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نظر خود را بنویسید