ردیابی خودرو گم شده با استفاده از تلفن همراه هوشمند

فرض کنید در یک روز گرم و شلوغ به بازار رفته‌اید خریدتان را انجام بدهید، در جستجوی جای پارک چندین خیابان و کوچه را زیر پا می‌گذارید و نهایتا پس از مدت زمانی طولانی جای پارکی در یکی از کوچه‌های غریب پیدا می‌کنید، خودروتان را پارک می‌کنید، خریدتان را انجام می‌دهید و قصد دارید هرچه سریعتر به سایر کارهای خود برسید.
آیا محل دقیق پارک کردن خودروتان را به خاطر دارید؟ احتمالا به حوالی محل پارک‌تان می‌روید و بعد از کمی جستجو کلافه می‌شوید.
شرکت TrackR که فعالیت خود را در 2011 به عنوان استارت آپ‌ی در کالیفرنیا آغاز کرد محصولاتی را تولید نموده‌است که توسط آن‌ها می‌توان هرچیزی را تنها با نصب کردن گجتی برروی آن ردیابی نمود.
این گجت‌ که TrackR Bravo نام دارد کاربردهای متعددی دارد. اگر شما نگران گم شد خودروتان هستید می‌توانید این گجت را در داخل خودروی خود (به عنوان مثال در زیر کف‌پوش) قرار دهید و با نصب‌کردن اپلیکیشن TrackR  بر روی گوشی هوشمند خود، خودروتان را ردیابی کنید. فاصله بین شما و خودروتان با استفاده از قدرت سیگنال دریافتی از گجت محاسبه می‌شود و شما به سمت مکان دقیق خودروتان هدایت می‌شوید. در ساخت این گجت‌ها از تکنولوژی Bluetooth Low Energy (BLE) استفاده شده‌است و به یاری این تکنولوژی مصرف انرژی بسیار پایینی دارند. همچنین با استفاده از این تکنولوژی هرگجت شناسه خاص خود را دارد و درصورت نزدیک شد تلفن همراه هوشمند دیگری به گجت شما، با توجه به شناسه اختصاصی گجت مکان گجت در سرور TrackR  به روز رسانی شده و شما می‌توانید وسیله گم‌شده خود را بیابید.
با توجه به ابعاد این گجت می‌توان از آن برای ردیابی هر وسیله‌ای استفاده نمود. شما می‌توانید گجت را بر روی تلفن همراه خود، دسته کلیدتان، کیف دوربین حرفه‌ای‌تان، و حتی قلاده حیوان خانگی‌تان نصب کنید و نگران گم شدن وسایل و حیوانات خانگی‌تان نباشید. 

نظر خود را بنویسید