شاسی بلند خاص «رضوانی» چقدر قیمت دارد؟

شرکت خودروسازی رضوانی طبق وعده‌ای که داده بود، ماه گذشته از اولین خودروی شاسی بلند خود و همچنین منحصربه فردترین خودروی شاسی بلند استاندارد جهان رونمایی کرد که برای طراحی و ساخت آن از روی خودروهای نظامی الگوبرداری کرده است.
 

 تانک رضوانی

 

رضوانی برای معرفی شاسی بلند جدید خود از نام "تانک" استفاده کرده است که در زمان معرفی، برای فروش آن قیمت پایه 178 هزار و 500 دلار پیش بینی شده بود، اما به نظر شما بالاترین نسخه از این خودروی شاسی بلند چقدر قیمت خواهد داشت؟
باتوجه به اطلاعات جدید ارائه شده از سوی رضوانی، می‌توان شاسی بلند تانک را به قیمت پایه 178 هزار و 500 دلار خریداری کرد که تحویل اولین محموله از آن در پایان سال جاری آغاز خواهد شد، اما علاوه بر این هزینه پایه، چیزی معادل 127 هزار و 75 دلار هم تجهیزات قابل سفارش در نظر گرفته شده است که می‌تواند قیمت شاسی بلند شما را به مرز 305 هزار دلار هم نزدیک کند.


برای بهبود عملکرد اتومبیل، خریداران می‌توانند از یک جفت سیستم تعلیق قابل تنظیم استفاده کنند که متشکل از شوکرهای 2.5 اینچی برند "فاکس" بوده و به قیمت 5500 دلار بر روی اتومبیل نصب می‌شود. اما اگر به دنبال ارتقا ویژگی آفرودی اتومبیل هستید، می‌توانید بسته آفرودی رضوانی را سفارش دهید که با پرداخت 12 هزار و 500 دلار، لاستیک‌های آفرودی 37 اینچی و یک سیستم تعلیق مخصوص آفرود بر روی اتومبیل نصب خواهد شد که دارای کمپرسور هوا نیز خواهد بود. اگر هم به دنبال تقویت سیستم ترمز خود هستید، می‌توانید 3500 دلار مضاف بر هزینه اصلی اتومبیل پرداخت کنید و یک شتاب منفی بهتر داشته باشید.


برای داشتن صندلی‌های کاملا چرمی در داخل کابین، نیاز به پرداخت 3500 دلار خواهید داشت و اگر دوخت‌های رنگی برای اتصال روکش‌های چرمی خود می‌خواهید، می‌توانید 500 دلار دیگر اضافه پرداخت کنید، هرچند کفپوش‌های چرمی دست بافت هم به قیمت 650 دلار در دسترس خواهد بود. علاوه بر این، یک سیستم سرگرمی 2500 دلاری هم برای اتومبیل در نظر گرفته شده است که قابلیت پشتیبانی از "اپل کارپلی" را خواهد داشت.


موارد ذکر شده تنها بخشی از امکانات قابل سفارش رضوانی برای شاسی بلند تانک هستند که باعث می‌شود کامل‌ترین و گران‌ترین نسخه از شاسی بلند تانک، به قیمت 305 هزار و 75 دلار به فروش برسد، اما در ادامه بد نیست بدانید که با تایید شرکت خودروسازی رضوانی، این خودرو به یک پیشرانه 6.4 لیتری هشت سیلندر بنزینی مجهز شده است که در حداکثر کارایی خود قادر به تولید نیروی 500 اسب بخاری و گشتاور 583 نیوتن متری خواهد بود. هنوز اشاره‌ای به عملکرد این خودرو و یا حتی جعبه دنده بکار رفته بر روی این اتومبیل نشده است، اما در ادامه رضوانی تایید کرده است که این خودرو با مجموعه‌ای از امکانات و تجهیزات نظامی قابل نصب بر روی اتومبیل‌های استاندارد در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد، همچون بدنه و شیشه‌های ضدگلوله، مخزن سوخت و رادیاتور و کفپوش‌های ساخته شده از فلز کولار که معمولا در ساخت جلیقه‌های ضدگلوله از آنان استفاده می‌شود و همچنین در پایان از دوربین‌های دید در شب و دوربین‌های حرارتی بر روی این اتومبیل استفاده شده است.

منبع:پرشین خودرو

همچنین بخوانید:

*9 حقیقت جالب در مورد طراح ایرانی رضوانی‌موتورز

*گرانترین و ارزانترین خودروی‌های وارداتی

نظر خود را بنویسید