شش ماده که نباید به هیچ وجه کف خودروی‌تان بریزید!


فرض کنید خودروی‌تان هیچ کفپوشی ندارد و هرچه که در داخل خودروی‌تان بریزد مستقیما به موکت کف خودرو نفوذ کرده و برای همیشه در آن ماندگار می‌شود. با در نظر گرفتن این فرض، ده مورد از موادی که نسبت به سایر مواد بدترین رایحه ممکن را دارند بررسی می‌کنیم.

  1.        قهوه

حتما بسیار پیش آمده است که رایحه دل انگیز قهوه‌ای که از کافی شاپ به مشام‌تان می‌رسیده شما را به خوردن یک لیوان قهوه ترغیب کرده‌باشد. اگر وارد کافی شاپ شدید، می‌توانید از کافه‌دار بپرسید زباله‌دانی‌شان کجاست و به سادگی ببینید که رایحه قهوه مانده چندان هم خوشایند نیست. البته، در نظر داشته‌باشید که اکثر انواع قهوه همراه با مقداری شیر و شکر سرو می شود و اگر این مواد را هم به قهوه نفوذکرده به کف خودرو اضافه کنید، قطعا خودروی شما را رایحه ای بسیار آزاردهنده فراخواهد گرفت.

  1.         شیر

همه ما با شیر مانده آشنایی داریم و هیچ احتیاجی به یادآوری رایحه ناخوشایند آن نیست. اگر شیر به درون موکت خودروی‌تان نفوذ کند و ماندگار شود اکثر اوقات احساس می‌کنید در معرض عفونتی خطرناک قرار دارید.

  1.        نوشابه

ممکن است نتوانید تصور کنید که ریختن نوشابه در کف خودرو چه مصیبتی را به بار می‌آورد! در نگاه اول نوشابه بسیار هم خوشبو است و رایحه دل‌انگیزی دارد و حتی فاسد هم نمی‌شود. اما فراموش نکنید که بیشتر حجم نوشابه را مواد قندی تشکیل‌‎داده است و باعث چسبندگی کف خودروی‌تان می‌شود و هرچیزی را به خود جذب می‌کند و کف خودروی‌تان را به مجموعه‌ای از باکتری‌ها و کلکسیونی از ذرات ریز زباله تبدیل می‌کند.

  1.        نمک به‌جا مانده از ذوب برف‌ها

اگر در مناطق سردسیر زندگی می‌کنید حتما با شیوه مرسوم ذوب کردن یخبندان و برف‌های خیابان‌ها آشنایی دارید. در صورتی که این نمک‌های پاشیده شده بر روی یخ و برف‌ ها را به کف خودروی‌تان منتقل کنید و از موکت به بدنه خودرو منتقل شوند می‌توانند سبب اکسیده‌شدن کف خودرو و ایجاد پوسیدگی در خودروی‌تان شوند.

  1.        استفراغ

اکثر والدین به خوبی با رایحه ناخوشایند این مورد آشنا هستند. معمولا هنگامی که کودکان بیش از حد معده خود را پر می‌کنند و بلافاصله بعد از آن سواری تندی را در ماشین تجربه می‌کنند، می‌توانند چنین مصیبتی را ایجاد کنند. فکر نمی‌کنم لازم به یادآوری باشد که چقدر تمیز کردن کف خودرو بعد از این اتفاق سخت خواهد بود!

  1.        ادرار حیوانات خانگی

در صورتی که در منزل حیوانات خانگی نگه‌داری می‌کنید بهتر است مراقب سواری‌دادن به آن‌ها در خودروی‌تان باشید. معمولا گربه‌ها علاقه‌مندند با استفاده از ادرارشان قلمرو خود را مشخص‌کنند و چندان از سواری در ماشین خوششان نمی‌آید. بنابراین اگر نمی‌توانید بدون حیوان خانگی‌تان به سفر بروید بهتر است حتما کف خودروی خود را به صورت مناسبی بپوشانید تا از رانندگی در عذاب دائمی ناشی از بدترین بوی ممکن در خودرو، خودرا برهانید!

همچنین بخوانید:

*5 روش برای مراقبت از خودرو در زمستان

*چرا خودروی شما به کفپوش مناسب احتیاج دارد؟

*4 روش برای مراقبت از داخل خودرو در اقلیم‌های گرمسیر

نظر خود را بنویسید

نظرات

منون از توضیحات خوبتون.
۱۳۹۶/۷/۲۰