جشنواره ویژه عید تا عید

15% تخفیف تا عید غدیر خم🎉

نگاهی به ۹خودروی برتر اسپرت در سال گذشته!

معیار این جمع بندی هم هیجان راننده هایشان بوده و به قیمت و کارکردشان ارتباطی پیدا نمیکند.

 

۱) بی‌ام‌و – ام ۴ کوپه

۱-bmw-m4

بی‌ام‌و همیشه تلاش می‌کند ام ۴ را دوست داشتنی سازد. با افزایش حجم موتورش آن را با ام۳ دو توربینه کوپه جایگزین کرده است. دلیل حضورش در ابتدا این لیست گذشته آن است.

۲) رنو مگان ۲۷۵

۲-megane-trophy-r590

امکان ندارد خودرویی مثل این مدل مگان پرحاشیه باشد. این خودرو با نداشتن صندلی عقب، رادیو و تهویه هوا حواس شما را پرت نمی‌کند و با ترمزهای بزرگتر و کمربند مسابقه‌ای شما را وادار به سریعتر رفتن می‌کند.

۳) جگوار تیپ اف- آر کوپه

۳-jaguar-f-type-r-coupe_590

قهرمان جدید خودروی اسپورت جگوار، غالب بی‌ام‌و – ام۴ شد. این خودروی عضلانی همچنان ظاهر مجللش را حفظ کرده است. اما آیا این خودرو به بدنه عضلانی سابقش می‌خورد؟

۴) بی‌ام‌و – آی ۸

۴-bmw-i8_590

اولین خودروی هیبریدی که به مرحله نهایی اجرا در آمد. آی۸ جزو خودروهای سوپرلوکس است و عملکرد فوق العاده ای دارد و بیرحمانه چشم ها را مجذوب خود میکند. ولی آیا این چرخ های باریک بکارش می آیند؟

۵) مک لارن ۶۵۰ اس اسپایدر

۵-mclaren-650s_590

با چشم پوشی از نقاط ضعف ۱۲C ، مک لارن در نهایت خودرویی به نمایش گذاشت که ضد خودروی فراری (‌از جهت قابلیت استفاده و پالایش‌) محسوب می‌شود. صندلی نامناسب و تأخیر در توربوی این خودرو به جایگاه آن صدمه زده است.

۶) پورش کیمن جی تی اس

۶-porsche-cayman-gts

با آنکه همگی عاشق این خودرو هستیم و می‌خواهیم مدل های بعدی آن را نیز داشته باشیم، ولی حس شبیه بودن به کیمن S  می‌دهد و چنان تعریف مناسبی از طراحی به ما نمی‌دهد.

۷) فراری ۴۵۸

۷-ferrari-458-speciale_590

ما می دانیم عمق توانایی بهترین خودروی اسپرت فراری، غیر قابل انکار است. تعداد کمی از هشت رقبای اینجا انتظار کیفیت دارند. اما داشتن این یکی از این ویژگی ها چه اشکالی دارد؟

۸) آلفا رومئو ۴C

۸-alfa-romeo-4c_590

همیشه نوشته‌های روی کاغذ درست از آب در نمی‌آید. درست است که فیبر کربن مقرون‌ به‌ صرفه در این خودرو استفاده شده ولی همچنان منطقی به نظر نمی‌رسد. ۴C نتوانست انتظار ما را آن‌ گونه که می‌خواستیم برآورده کند ولی حداقل در پایان خوب بود و توانست تا جایگاه آخر نباشد!

۹) فولکس واگن گلف آر

۹-vw-golf-r

آزار دهنده‌ترین خودرو این گروه Golf R بود. در واقع تکلیف این خودرو معلوم نیست. نه شبیه به خودروهای فولکس بوده و نه شبیه به حس خودروهای اسپرت. هر چه باشد رانندگی با آن دل‌نشین بود و قیمت آن از مگان پلاستیکی کمتر!

بر اساس این آمار، میزان اسپرت بودن خودروی مورد علاقه تان را می یابید. آیا با این ترتیب موافق هستید؟

نظر خود را بنویسید