چگونه با وجود کودکان دلبندمان در خودرو، خودرویی تمیز داشته‌باشیم؟احتمالا قبل از اینکه بچه‌دار شوید خودرویی تمیز و مرتب داشته‌اید. اما اوضاع در حضور کودکان کمی متفاوت است: ممکن است هر لحظه بر روی ماده‌ای چسبناک و یا ذرات غذای ریخته‌شده بر روی صندلی بنشینید. برای برطرف کردن این گونه مشکلات احتمالی، چندین راهکار پیشنهادی داریم که در ادامه بررسی می‌کنیم.

1.غذا ممنوع!
بهترین اقدامی که می‌توان برای مقابله با کثیفی اتاق درونی خودرو در حضور کودکان انجام داد، این است که برای خودروی‌تان قانون ممنوعیت غذاخوردن در درون خودرو را وضع کنید. البته اگر مسیر شما، مسیری طولانی باشد و یا در حال مسافرت باشید انجام این‌کار چندان ساده نخواهد بود. اما برای مسیرهای کوتاه می‌توان این قانون را اعمال‌کرد. برای مسیرهای طولانی‌تر، راهکارهای دیگری را در ادامه بررسی می‌کنیم.

2. مراقبت از صندلی‌ها
می‌تواند بر روی صندلی‌های خودروتان پادری‌هایی را نصب کنید که لایه زیرین چسبنده‌ای دارند. سعی کنید از پادری‌هایی استفاده کنید که پرز بلندتری دارند. پرز بلندتر ذرات غذای ریخته‌شده درون ماشین را به خود جذب می‌کند و مانع از پخش‌شدن آن‌ها به سراسر خودرو می‌شود. همچنین لایه چسنده زیر پادری از سرخوردن پادری بر روی صندلی جلوگیری می‌کند و مانع از آسیب‌دیدن فرزندان عزیز شما خواهدشد.

3.تمیزنگه‌داشتن جا لیوانی
می‌توانید از قالب سلیکونی مخصوص کیک‌یزدی برای پوشاندن این نقاط استفاده‌کنید! در این صورت اگر مقداری از نوشیدنی‌تان از لیوانم بیرون بریزد، این قالب‌ها مانع از ایجاد کثیفی در محل قراردادن لیوان خواهند شد. همچنین معمولا در خودروها وسایل بسیار ریز را در جالیوانی قرار می‌دهیم. استفاده از قالب‌های سلیکونی مانع از گم‌شدن آن‌ها می‌شود. این قالب‌ها همچنین مانع از چسبیدن ذرات ریز آشغال (همانند آدامس و دستمال کاغذی و غیره) به جای لیوان خواهند شد.

4.نگه‌داری مرتب وسایل ریز

لازم است در مسیرها وسفرهای طولانی کودک‌تان را در خودرو سرگرم نگه‌دارید. درغیر این صورت، این کودک شماست که شمارا با بهانه‌هایش به‌خوبی سرگرم خواهد کرد! برای سرگرم کردن کودک‌تان می‌توانید وی را تشویق کنید که فعالیت‌ها و بازی‌های متنوعی را در خودرو انجام بدهد، اما به شرطی که فضایی را برای انجام این کار داشته‌باشد! می‌توانید از جای مخصوص نگه‌داری کنترل که بر روی مبلمان خانه نصب می‌شود برای مرتب نگه‌داشتن وسایل کودک‌تان در درون ماشین استفاده کنید.

5.استفاده از ظروف غذای مخصوص ماشین

اگر کودک خردسال دارید می‌توانید این ظروف را برای وعده‌های غذایی وی تهیه کنید. همچنین لیوان‌های در دار و نی‌دار هم انتخاب مناسبی برای نوشیدنی‌های کودکان‌تان خواهد بود.

6.استفاده از کفپوش

می‌توانید برای مراقبت بیشتر از موکت کف خودروی‌تان در برابر ذرات غذا و نفوذ مایعات، از کفپوش‌های مناسب استفاده کنید که به صورت کامل کف خودروی‌تان را بپوشاند. سعی کنید از کفپوش‌های ضدآب و لبه‌دار استفاده کنید.

7.تمیزی بعد از هر سفر

بسیار مهم است که بعد از هر سفری که به همراه کودک دلبندتان داشته‌اید خودروی خود را کاملا تمیز کنید. چرا که درصورتی که هرگونه لکه در طول سفر ایجاد شده‌باشد و بر روی صندلی و موکت خودروی‌تان باقی بماند، ماندگاری بیشتری خواهد داشت.
بهتر است بعد از هر سفر وسایل بازی و سرگرمی کودکتان را به صورت کامل جمع کنید و با استفاده از جاروبرقی تمام اتاق داخلی خودروی‌تان را تمیز کنید.

 همچنین بخوانید:

*شش ماده که نباید به هیچ وجه کف خودروی‌تان بریزید!

*چگونه با وجود داشتن حیوان خانگی خودرویی تمیز داشته‌باشیم؟

*چرا خودروی شما به کفپوش مناسب احتیاج دارد؟

 

نظر خود را بنویسید