۱۰ خودرو پرفروش دو سال گذشته میلادی …

حال در این بین تصمیم گرفتیم تا شما را با ۱۰ خودرو پرفروش سال ۲۰۱۵ تا اواسط ۲۰۱۶ آشنا کنیم که براساس بررسی و تحقیقات وب‌سایت AutoGuide، برندهای مطرحی در این لیست وجود داشته که ممکن است در سال بعد با فروش کمتری نسبت به سال ۲۰۱۵ رو به رو باشد. سال ۲۰۱۵ تویوتا کرولا با فروش ۱.۳ میلیون دستگاه پرفروش‌ترین خودرو بود که رکوردی در نوع خود محسوب می‌شود.

اما این ۱۰ خودرو کدام هستند:

۱- تویوتا کرولا

Toyota-Corolla-2015

کرولا در سال ۲۰۱۵ با فروش ۱.۳ میلیون دستگاهی رکوردی بدست آورد. فروش تویوتا کرولا نسبت به سال قبل با افزایش ۴.۷ درصدی در ۲۰۱۵ رو به رو شد. این در حالی بوده که سال ۲۰۱۴ میزان فروش کرولا ۱.۲ میلیون دستگاه بوده و ۱۰۰ هزار دستگاهی کمتر است. در میان مناطق به فروش رفته، ایالات‌متحده با میزان ۳۶۳ هزار دستگاه صدرنشین بوده و پس از آن چین با میزان ۳۰۰ هزار دستگاه رتبه دوم را به خود اختصاص داد. همچنین کرولا در رومانی، پاکستان و امارات‌متحده عربی افزایش فروشی داشته که قابل توجه است.

۲- فولکس‌واگن گلف

Volkswagen-Golf-2015

اگرچه فولکس‌واگن با رسوایی تقلب رو به رو شد اما فولکس‌واگن گلف افزایش فروشی را برای آن به دنبال داشت. فولکس توانست سال ۲۰۱۵ بیش از ۱ میلیون دستگاه هاچ‌بک گلف را به فروش برساند که بیشترین فروش به آلمان و سپس به چین اختصاص داشت. البته در رتبه سوم بریتانیا جای گرفته و نشان می‌دهد گلف محبوبیت بسیاری در سه کشور دارد.

۳-فورد سری F

Ford-F-series-2015

وانت‌های پیکاپ سری F فورد رتبه چهارم را سال ۲۰۱۴ از آن خود کردند و حال با قرار گرفتن در جایگاه ۳ نشان دادند نسبت به ۲۰۱۴ با افزایش محبوبیتی رو به رو شدند. میزان فروش این سری ۱ میلیون دستگاهی بوده که بیشترین استقبال در آمریکا و سپس کانادا داشت.

۴- فورد فوکوس

Ford-Focus-2015

فورد فوکوس اگرچه سال ۲۰۱۴ در رده دوم قرار داشت اما سال ۲۰۱۵ با ۲ پله سقوط جایگاه ۴ را از آن خود کرد. میزان فروش آن در سال ۲۰۱۵ بیش از ۸۰۰ هزار دستگاه بود که بیشترین فروش را در چین داشته است.

۵- تویوتا کمری

Toyota-Camry-2015

تویوتا کمری یکی از محبوب‌ترین سدان‌های جهان محسوب می‌شود که سال ۲۰۱۵ با کاهش فروشی مجموعا ۷۵۰ هزار دستگاه فروش داشت. این سدان در بیشتر نقاط فروش خوبی داشت که بیشترین سهم را باید در اروپا دانست.

۶-هیوندای النترا

Hyundai-Elantra-2015

این خودرو سدان کامپکت هیوندای در سال ۲۰۱۴ فروش بیشتری نسبت به ۲۰۱۵ داشته اگرچه همچنان در لیست ۱۰ خودرو پرفروش سال ۲۰۱۵ قرار می‌گیرد. سال ۲۰۱۵ النترا با فروشی ۷۴۶ هزار دستگاهی توانست رتبه ششم را به خود اختصاص دهد.

۷- فولکس‌واگن پولو

Volkswagen-Polo-2015

فولکس پولو یکی از هاچ‌بک‌های قدرتمند بوده که در سال ۲۰۱۵ با فروشی ۶۹۸ هزار دستگاهی توانست جایگاه ۷ را کسب کند. این میزان فروش بیش از سال ۲۰۱۴ آن بوده و بیشترین فروش نیز به ایالات‌متحده و انگلستان اختصاص داشت.

۸-هوندا CR-V

Honda-CR-V-2015

CR-V کراس اوور محبوب هوندا بوده که فروش سال ۲۰۱۵ نسبت به سال ۲۰۱۴ افتی ۲.۵ درصدی داشته است. البته این کاهش آن را از لیست ۱۰ اتومبیل پرفروش خارج نکرده است.

۹-شورولت سیلورادو

Chevrolet-Silverado-2015

شورولت تلاش کرده تا با سیلورادو بازار خودروهای وانت را تصاحب کند. این مدل نسبت به سال ۲۰۴ افزایش فروشی داشته و بیش از ۶۶۹ هزار دستگاه سیلورادو راهی بازار شده است.

۱۰- تویوتا RAV4

Toyota-RAV4-2015

شاسی‌بلند RAV4 تویوتا به فروشی ۶۶۴ هزار دستگاهی رسیده که نسبت به سال ۲۰۱۴ افزایش فروشی داشته است و انتظار می‌رود این روند افزایشی ادامه‌دار باشد.

نظر خود را بنویسید