10 مورد از به‌ترین خودروهای هیبریدی که می‌توان امروزه خریداری کرد را بشناسید!

 

آیا در پی یافتن جایگزینی مناسب برای خودروی بنزینی و دیزلی خود هستید؟ آیا کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از آلوگی هوا برای شما همیت دارد؟
در ادامه ده مورد از بهترین خودروهای هیبریدی را بررسی میکنیم که پاسخگوی سوالات فوق هستند.

امروزه در بسیاری از کشورها قوانینی برای منع تردد خودروهای بنزینی و دیزلی وضع شده است و خودروسازان نیز حرکت به سمت خودروهای پاک را با تولید خودروهای هیبریدی آغاز کرده اند و طیف وسیعی از این خودروها در بازار موجود است.
در ادامه ده مورد از برترین و مناسب ترین خودروهای هیبریدی موجود در بازار را بررسی می کنیم.

1. تویوتا یاریس هیبرید

تویوتا یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان خودروهای هیبریدی است و محصول یاریس آن قیمت مناسبتری نسبت به تویوتا پریوس دارد.این خودرو بسیار پربازده است، امکانات مناسبی دارد و با وجود ظاهر جمع و جورش فضای داخلی بازی دارد.

2.میتسوبیشی اوتلندر PHEV
این شاسی بلند هیبرید به اندازه ای در انگلستان محبوب است که فروش آن در انگلستان بسیار بیشتر از فروش آن در ژاپن، کشور سازنده آن است. با توجه به یارانه ارایه شده توسط دولت انگلستان برای خودروهای هیبریدی، هزینه خرید این خودرو در انگلستان با هزینه خرید اوتلندر بنزینی برابر است.

3.مرسدس بنز سی کلاس C300-h
با تولید تنها 94 گرم کربن دی اکسید به ازای هر کیلومتر، انتخاب این خودرو بسیار هوشمندانه خواهد بود. پرستیژ اتاق خودرو و همچنین هدایت پذیری بالای آن باعث می شود که هزینه های پایین استفاده از آن بسیار غلط انداز به نظر برسد.

4.ب‌ام‌و i8
به دلیل استفاده از تکنولوژی بالا در جعبه دنده این خودرو میتوان با تولید مقدار بسیار کمی کربن دی اکسید به سرعت بالایی دست یافت. اما هزینه این خودرو مقداری بالاست.

5.ولو XC90 T8
می توان تنها با استفاده از موتور الکتریکی این خودرو مسافت 27 مایل را طی نمود. این خودرو به ازای طی مسافت 1 کیلومتر، تنها 49 گرم کربن دی اکسید تولید می کند. مدل T8 آن با داشتن این قابلیت ها و موتور بنزینی 2 لیتری توربو و سوپرشارژ، بسیار وسوسه کننده تر از XC90 اولیه است. این خودرو همچنین دارای مدل هفت سرنشینه است اما هزینه آن چندان پایین نیست.

6. فولکس واگن گلف GTE
فولکس واگن گلف GTE دقیقا به اندازه مدل بنزینی GTI آن سریع و پرشتاب است، هدایت پپذیری خوبی دارد و همزمان از مزیت های هیبریدی بودن بهره می جوید. با استفاده از موتور الکتریکی آن می توان مسافت 30 مایل را طی نمود و تولید آلاینده آن 39گرم کربن دی اکسید در هر کیلومتر است.

7. ب‌ام‌و i3
این خودرو به دلیل به کار رفتن مواد فیبر کربنی و آلومنیم بسیار سبک وزن است و میتواند تنها با استفاده از موتور الکتریکی خود مسافت 124 مایل را طی کند. همچنین در نسخه ای از آن برای گسترش این مسافت از یک موتور بنزینی دو سیلندری برای شارژ کردن باتری های پشتیبان استفاده می شود.

8. تویوتا پریوس
این خودرو پس از چندین دهه بالاخره به نقطه ای رسیده است که هدایت پذیری بالایی دارد و به راننده سطح خوبی از هیجان را منتقل می کند.در نسخه های جدید سطح بدنه بسیار بالاتر است و حال این پرفروش ترین خودروی هیبریدی، در کنار مصرف سوخت پایین تر تولید آلاینده بسیار پایینتری را نیز دارد.

9. آئودی A3 e-torn
حتی پیش از ارایه نسخه e-torn نیز آئودی A3یکی از هاچ بک های دوست داشتنی بوده است و حال با ارایه این نسخه جدید، مسافت طی شده با موتور الکتریکی این خودرو بهبود یافته است. عملکرد این هیبرید بسیار از فولکس واگن گلف GTE بهتر است و دارای کابین هوشمند تری نیز هست.

10. فولکس واگن پاست GTE
این خودروی الکتریکی تنها با یکبار شارژ میتواند مسافت 31مایل را طی کند و با یک بار پر کردن باک این مسافت به 500 مایل نیز میرسد. اتاق جا دار این خودرو بسیار مجهز و زیباست و صندوق عقب بسیار بزرگ و جاداری دارد. این خودرو، بهترین انتخاب ممکن در بین خودروهای هیبریدی موجود در بازار است.


مطالب مرتبط:

*انواع خودروهای هیبرید

نظر خود را بنویسید