جشنواره ویژه عید تا عید

15% تخفیف تا عید غدیر خم🎉

4 روش برای خشک کردن سریع‌تر صندلی‌های خودروی شما

 

حال که به فصل بارندگی نزدیک شده‌ایم، بسیار پیش می‌آید که به دلیل پایین بودن شیشه خودرو، ریختن مایعات در خودرو و یا آب شدن برف به جا مانده در خودرو، صندلی‌های خودرو کاملا خیس شوند. خیس‌شدن صندلی خودرو یکی از آزار دهنده‌ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای هر راننده‌ای پیش بیاید. اما نگران نباشید، راه‌هایی برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد و شما می‌توانید یا این چهار راهکار  به سادگی صندلی‌های خودروی‌تان را خشک کنید.

1.استفاده از حوله، گام آغازین
گام اول در خشک کردن صندلی‌های خودروی شما استفاده از حوله است. حوله‌های پارچه‌ای و ضخیم حجم زیادی از مایعات را به خود جذب می‌کنند و در خشک‌کردن صندلی خودروی شما بسیار مفید خواهند بود. برای خشک‌کردن صندلی خودرو می‌توانید با حوله به صندلی ضربه‌های کوچک بزنید. سعی نکنید که حوله را بر روی صندلی بکشید و با فشردن حوله  بر روی صندلی آن را خشک کنید. دقت کنید که اگر حوله را بر روی صندلی بکشید ممکن است که رنگ روکش صندلی برود و یا روکش صندلی آسیب ببیند.


استفاده از حوله برای خشک کردن صندلی ماشین

2.از گرمای آفتاب استفاده کنید
استفاده از گرما روش بسیار خوبی برای خشک‌کردن اجسام است و استفاده از گرمای خورشید در خشک‌کردن صندلی‌های خودرو بسیار هوشمندانه است. در برخی از خودروها می‌توان صندلی عقب را به سادگی از خودرو خارج نمود. اگر خودروی شما از این دست خودروهاست می‌توانید صندلی عقب خودروتان را خارج کنید و در زیر آفتاب قرار بدهید. دقت کنید که اگر زمینه‌ای که صندلی بر روی آن قرار‌گرفته تیره باشد، فرآیند خشک‌شدن بسیار سریع‌تر انجام می‌شود. بنابراین بهتر است که صندلی را بر روی آسفالت قرار بدهید. حواستان باشد که آسفالت داغ بسیار چسبنده است! در قسمت‌هایی که صندلی با زمین تماس دارد لایه  محافظی را بین صندلی و آسفالت قرار بدهید.

3. استفاده از پنکه
اگر نتوانستیم صندلی خودرو را خارج کنیم و در زیر آفتاب قراربدهیم چاره چیست؟ پیشنهاد ما استفاده از پنکه است. همچنین استفاده از پنکه در مناطقی که چندان آفتابی نیستند و یا در شب برای خشک‌کردن صندلی‌ها توصیه می‌شود. مرطوب‌ترین نقطه را هدف بگیرید و تمام درهای خودرو را برای بهتر جریان‌یافتن هوا و خارج‌شدن رطوبت باز بگذارید. همچنین اگر تعداد بیشتری پنکه در دسترس دارید می‌توانید از دو پنکه در خشک‌کردن صندلی‌ها استفاده کنید. اما استفاده از تعدادی بیشتر از دو عدد توصیه نمی‌شود.

4. استفاده از سشوار

سشوار تماتم درزها را به خوبی خشک میکند

این روش را به عنوان گام آخر به شما پیشنهاد می‌کنیم. بهتر است از این روش برای مواقعی استفاده کنید که تنها بخش کوچکی از صندلی خیس شده‌است. چرا که چنین گرمای متمرکزی می‌تواند به روکش صندلی شما آسیب بالایی برساند. البته مزیت استفاده از سشوار این است که به تمام درزها دسترسی خواهید داشت و هیچ گوشه‌ای مرطوب باقی نمی‌ماند. اگر روکش صندلی شما چرم است می‌توانید از مواد پولیش مخصوص چرم و یا کرم‌های مرطوب کننده قبل از سشوار کشیدن صندلی استفاده کنید تا مانع از آسیب دیدن روکش صندلی شما در برابر حرارت شوند.

همچنین بخوانید:

*5 روش برای مراقبت از خودرو در زمستان

*4 روش برای مراقبت از داخل خودرو در اقلیم‌های گرمسیر

 

نظر خود را بنویسید

نظرات

سشوار خوبه
۱۴۰۳/۱/۵
ساده تر🤬
۱۳۹۸/۸/۱۵