4 روش برای مراقبت از داخل خودرو در اقلیم‌های گرمسیر

ما همواره مراقب زیبایی بدنه خودروی خود هستیم؛ در پارک کردن دقت می‌کنیم، قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت می‌کنیم و بسیاری از کارهای دیگری که باعث می‌شود بدنه خودروی‌مان سالم‌تر بماند را با دقت بالایی انجام می‌دهیم. آنچه که اغلب کمتر مورد توجه است، اهمیت زیبایی اتاق داخلی خودرو است. در این مقاله و دو مقاله آینده به بررسی روش‌های مراقبت از اتاق داخلی خودرو می‌پردازیم و تکنیک‌های بسیار مهمی را بررسی می‌کنیم.

  1.       استفاده دائم از آفتابگیرها

همه ما حس بد نشستن در ماشین داغ‌کرده در زیر آفتاب را بارها تجربه کرده‌ایم و به خوبی می‌دانیم که دمای اتاق داخلی خودرویی که در زیر آفتاب مستقیم مانده‌است حتی می‌تواند چند درجه بیشتر از دمای محیط بیرون باشد. برای رهایی از این مشکل می‌توان جلوی نفوذ نور خورشید و گرما را با استفاده از آفتابگیرها و سایبان‌ها گرفت. این سایبان‌ها در انواع متفاوت در بازار موجود است و مشکلی در تهییه آنها نخواهید داشت.

 اهمیت استفاده از آفتابگیر در جلوگیری از داغ‌شدن داخل خودرو

  1.       استفاده از رو داشبوردی

با تابیدن مستقیم خورشید به اتاق داخلی خودروی شما، تنها مشکل ایجادشده گرمای ناشی از اشعه خورشید نیست، بلکه اشعه خورشید حتی در روزهایی که هوا چندان هم گرم نیست می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در خودروی شما بشود. از جمله این مشکلات و مسایل می‌توان به ترک برداشتن و پریدن رنگ داشبورد اشاره نمود. برای جلوگیری از این مشکل می‌توانید از رو داشبردی‌های موجود در بازار استفاده کنید.

  1.       استفاده از کفپوش

پیش‌تر در اینجا به بررسی مشکلات ناشی از نفوذ مواد با ناخوشایند به کف خودرو پرداختیم. حال تصور کنید این مواد به کف خودروی‌تان نفوذ کنند و در مکان گرمی هم زندگی کنید! به نظر می‌رسد فضای درونی خودروی‌تان به هیچ وجه قابل تحمل نباشد. برای جلوگیری از این مشکل، ما استفاده از کفپوش‌های مناسب خودروی‌تان را پیشنهاد می‌کنیم که مانع از نفوذ هرگونه مایعات و زباله به موکت خودروی شما می‌شود. همچنین همه ما به خوبی آگاهیم که کفپوش‌های مناسب نقش مهمی را در زیباسازی اتاق درونی خودروی شما ایفا می‌کنند. اگرچه به نظر می‌رسد که کفپوش‌های سه‌بعدی اغلب مناسب اقلیم‌های سردسیر هستند، اما نباید فراموش کرد که این کفپوش‌ها چه نقش مهمی در جلوگیری از بو گرفتن خودرو در هوای گرم ایفا می‌کنند. در اقلیم‌های گرم‌سیری تنها کافی است مقداری آب آشامیدنی به موکت نفوذ کند تا بوی آزاردهنده‌اش باقی مسیر را همراه شما باشد.
اهمیت استفاده از کفپوش مناسب در خودرو

  1.       صندلی‌های خود را تمیز نگه‌دارید

تمیز نگه‌داشتن صندلی‌ها در عمل چندان ساده به نظر نمی‌رسد. فرض کنید که در حال رانندگی هستید و به علت کمبود وقت ترجیح داده‌اید که نهارتان را در پشت فرمان میل کنید و ساندویچ همبرگر مورد علاقه‌تان را با لذت میل می‌کنید و بخشی از محتویات ساندویچ به همراه سس قرمز فراوان به روی صندلی‌تان می‌ریزد. قطعا به علت عجله‌ای که دارید نمی‌توانید به سرعت کناری بایستید و روکش صندلی‌تان را تمیز کنید و صندلی‌تان به سادگی لکه می‌شود. حال فرض کنید این لکه در گرمای آفتاب قرار بگیرد، قطعا در چنین شرایطی ماندگاری لکه بیشتر خواهد شد. پیشنهاد ما استفاده از روکش صندلی‌های مناسبی است که قدرت جذب بسیار پایینی دارند و همچنین می‌توانید همیشه مقداری تمیز‌کننده شیمیایی فوری به همراه یک برس و یا دستمال در خودروی خود نگهداری کنید.
در صورتی که زمان کافی برای تمیز کردن آنی لکه ندارید می‌توانید خودروی خود را در سایه و یا محلی خنک پارک نمایید تا ماندری لکه افزایش ننماید.

مطالب مرتبط:

*شش ماده که نباید به هیچ وجه کف خودروی‌تان بریزید!

*چرا خودروی شما به کفپوش مناسب احتیاج دارد؟

*انواع کفپوش خودرو

*5 روش برای مراقبت از خودرو در زمستان

 

نظر خود را بنویسید