9 حقیقت جالب در مورد طراح ایرانی رضوانی‌موتورز

 

فریس رضوانی، موسس و مدیرعامل شرکت خودروسازی رضوانی‌موتورز است. رضوانی ایرانی‌الاصل است و دوران کودکی خود را در ایران گذرانده‌است. در چند روز گذشته به دلیل معرفی خودروی شبه‌نظامی تانک رضوانی، نام رضوانی مجدد برسر زبان‌ها افتاده‌است. در ادامه ده‌حقیقت جالب راجع به این طراح ایرانی را می‌خوانید.

فریس رضوانی، طراح ایرانی رضوانی موتورز

 1. وی متولد 1983 است و تا سن 9 سالگی در ایران زندگی کرده‌است.

 2. پدر، عمو و دایی وی خلبان هواپیماهای جنگنده بوده‌اند و به همین دلیل او از کودکی آرزوی خلبان جنگنده‌شدن را در سر داشته‌است.


  کودکی فردیس رضوانیفریس رضوانی در کودکی در کنار پدر خلبانش

 3. در طراحی خودروهای خود رویای خلبان شدن را به‌کار گرفته و اتاق داخلی خودروی رضوانی بیست، ظاهری همانند کابین هواپیماهای جنگنده دارد.

 4. وی فارغ التحصیل مهندسی است و پیش از افتتاح برند خود در زمینه طراحی خودرو در شرکت اروپایی ونسر فعالیت کرده‌است.

 5. وی از کودکی آرزوی داشتن خودروی سوپراسپرت فوق سبکی را داشته‌است که هیچ‌شرکتی طراحی نکرده‌بود، پس خودش دست‌به‌کار شد و رضوانی بیست را طراحی‌کرد.

 6. رضوانی معتقد است خودروهای بدون صدای فوق هوشمند امروزی، بخش بزرگی از لذت و هیجان رانندگی را از بین می‌برند. او سعی می‌کند خودروهایی را طراحی‌کند که هیجان زیادی را برای راننده ایجاد می‌کنند.

 7. شرکت رضوانی در حال حاضر تنها به صورت سفارشی به تولید خودرو می‌پردازد. رضوانی معتقد است که این امر موجب بالا رفتن کیفیت خودروها خواهدشد. جالب است بدانید خودروهای شرکت رضوانی کاملا دست‌ساز هستند و تا جای ممکن از اتوماسیون در ساخت آنها استفاده نمی‌شود.

 8. رضوانی شرکت خودروسازی خود را در سال 2014 تاسیس نمود و اولین نمونه خودروی سفارشی رضوانی بیست خود را تنها یکسال بعد از آن، در 2015 به کریس براون خواننده معروف آمریکایی به مبلغ 200 هزار دلار فروخت.

 9. علی‌رغم اینکه رضوانی از 9سالگی در آمریکا زندگی کرده است هنوز عاشق غذاهای ایرانی است و همسر وی نیز، ایرانی‌الاصل است.

نظر خود را بنویسید

نظرات

باعث افتخاره.ایرانی همه جامیدرخشه
۱۳۹۹/۸/۲۲