وبلاگ

تفاوت ایربگ های SRP و SRS چیست؟

ایربگ‌ها که تبدیل به یکی از اصلی‌ترین تجهیزات ایمنی خودروها شده‌اند، انواع مختلفی دارند. احتمالا بسیار پیش آمده که نوع ایربگ خودروتان را بر روی داشبورد دیده اید. این عبارت‌ها SRS و SRP بوده که شاید مشاهده آن‌ها برای شما سوالاتی را به وجود آورده باشد. در این مقاله سعی می‌کنیم تا شما را با ایربگ‌های SRS و SRP آشنا کنیم و به بیان تفاوت‌های آن‌ها بپردازیم.

4 روش برای خشک کردن سریع‌تر صندلی‌های خودروی شما

حال که به فصل بارندگی نزدیک شده‌ایم، بسیار پیش می‌آید که به دلیل پایین بودن شیشه خودرو، ریختن مایعات در خودرو و یا آب شدن برف به جا مانده در خودرو، صندلی‌های خودرو کاملا خیس شوند. خیس‌شدن صندلی خودرو یکی از آزار دهنده‌ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای هر راننده‌ای پیش بیاید. اما نگران نباشید، راه‌هایی برای برطرف کردن این مشکل وجود دارد و شما می‌توانید یا این چهار راهکار به سادگی صندلی‌های خودروی‌تان را خشک کنید.

10 مورد از به‌ترین خودروهای هیبریدی که می‌توان امروزه خریداری کرد را بشناسید!

آیا در پی یافتن جایگزینی مناسب برای خودروی بنزینی و دیزلی خود هستید؟ آیا کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از آلوگی هوا برای شما همیت دارد؟ در ادامه ده مورد از بهترین خودروهای هیبریدی را بررسی میکنیم که پاسخگوی سوالات فوق هستند.

چگونه با وجود کودکان دلبندمان در خودرو، خودرویی تمیز داشته‌باشیم؟

احتمالا قبل از اینکه بچه‌دار شوید خودرویی تمیز و مرتب داشته‌اید. اما اوضاع در حضور کودکان کمی متفاوت است: ممکن است هر لحظه بر روی ماده‌ای چسبناک و یا ذرات غذای ریخته‌شده بر روی صندلی بنشینید. برای برطرف کردن این گونه مشکلات احتمالی، چندین راهکار پیشنهادی داریم که در ادامه بررسی می‌کنیم.

چگونه با وجود داشتن حیوان خانگی خودرویی تمیز داشته‌باشیم؟

بیشتر ما، حیوانات خانگی عزیزی داریم که بعضاً نمی‌توانیم در خانه تنهاشان بگذاریم و تعطیلات و اوقات فراغت‌مان را همراه آن‌ها می‌گذرانیم. بسیار ممکن‌است که مجبور بشویم اوقات زیادی را همراه آن‌ها در خودروی خود سپری کنیم. به‌خوبی می‌دانیم که برای سگ عزیزمان چندان مهم نیست که قبل از پریدن بر روی صندلی جلو، کف پاهای خود را بتکاند و یا در روزهای بارانی، آب بدن خودش را بیرون از ماشین بتکاند. همچنین این موجودات نازنین از درک کثیفی وحشتناکی که ایجاد کرده‌اند عاجزند و تمام مسئولیت تمیز نگه‌داشتن خودرو، بر دوش ما خواهد بود.

9 حقیقت جالب در مورد طراح ایرانی رضوانی‌موتورز

فریس رضوانی، موسس و مدیرعامل شرکت خودروسازی رضوانی‌موتورز است. رضوانی ایرانی‌الاصل است و دوران کودکی خود را در ایران گذرانده‌است. در چند روز گذشته به دلیل معرفی خودروی شبه‌نظامی تانک رضوانی، نام رضوانی مجدد برسر زبان‌ها افتاده‌است. در ادامه ده‌حقیقت جالب راجع به این طراح ایرانی را می‌خوانید.

5 روش برای مراقبت از خودرو در زمستان

قبل از فرارسیدن سرما، بهتر است روش‌های مراقبت از خودرو در فصل سرد را مرور کنیم. مراقبت از خودرو در زمستان شامل موارد متعددی می شود که از جمله آنها می‌توان به نظافت کامل خودرو، بررسی رنگ بدنه برای عدم وجود پریدگی و استفاده از درزگیر و واکس اشاره نمود. در ادامه به بررسی پنج مورد از مهم‌ترین تکنیک‌های مراقبت از خودرو در فصل سرد می‌پردازیم.

4 روش برای مراقبت از داخل خودرو در اقلیم‌های گرمسیر

ما همواره مراقب زیبایی بدنه خودروی خود هستیم؛ در پارک کردن دقت می‌کنیم، قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت می‌کنیم و بسیاری از کارهای دیگری که باعث می‌شود بدنه خودروی‌مان سالم‌تر بماند را با دقت بالایی انجام می‌دهیم. آنچه که اغلب کمتر مورد توجه است، اهمیت زیبایی اتاق داخلی خودرو است. در این مقاله و دو مقاله آینده به بررسی روش‌های مراقبت از اتاق داخلی خودرو می‌پردازیم و تکنیک‌های بسیار مهمی را بررسی می‌کنیم.

شش ماده که نباید به هیچ وجه کف خودروی‌تان بریزید!

فرض کنید خودروی‌تان هیچ کفپوشی ندارد و هرچه که در داخل خودروی‌تان بریزد مستقیما به موکت کف خودرو نفوذ کرده و برای همیشه در آن ماندگار می‌شود. با در نظر گرفتن این فرض، ده مورد از موادی که نسبت به سایر مواد بدترین رایحه ممکن را دارند بررسی می‌کنیم.

چرا خودروی شما به کفپوش مناسب احتیاج دارد؟

ممکن است با وجود استفاده روزانه، زمان زیادی را صرف تامل راجع به کارایی کفپوش‌های خودروی خود نکنید اما در ادامه پنج مورد از کاربردهای کفپوش‌های خودرو را بررسی می‌کنیم که ممکن است تا به حال به آنها فکر نکرده‌باشید.