برنامه وزارت «صمت» برای تعدیل قیمت خودرو

برنامه وزارت «صمت» برای تعدیل قیمت خودرو

مهرداد لاهوتی سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح جلسه امروز(یکشنبه 26 اسفند) این فراکسیون گفت: رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت میهمان اعضای فراکسیون مستقلان ولایی بود.

وی با بیان اینکه موضوع ثبت‌نام و تحویل خودرو به مشتریان از جمله مسائل مطرح شده در این جلسه بود، افزود: براساس گزارش‌های ارائه شده در این جلسه، خودرو مشتریانی که زمان تحویل خودرو به آنها سپری شده بود، تحویل داده شده است.

سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس تصریح کرد: وزارت «صمت» به دنبال تعدیل قیمت خودرو و در حال بررسی این موضوع است تا شرایط مناسب فراهم شود.

لاهوتی با یادآوری اینکه در این جلسه درباره شرایط و ظرفیت معادن کشور نیز بحث و تبادل نظر شد، ادامه داد: ایران یکی از کشورهای غنی دنیا از نظر معدن است و ما می‌توانیم صادرات مواد معدنی را جایگزین صادرات نفت کنیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت واردات کشورهای منطقه استفاده کرد، اضافه کرد: کشور‌های همسایه ما حدود یک هزار و 300 میلیارد دلار واردات دارند که رقم بسیار بالایی است و باید از آن استفاده کنیم.

سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس با بیان اینکه سهم ایران از ظرفیت واردات کشورهای منطقه حدود 2 درصد است، اظهار داشت: اگر ایران میزان صادرات خود به کشور‌های منطقه را به 4 درصد افزایش دهد تقریبا 25 میلیارد دلار به میزان صادرات کشور افزوده می‌شود.

لاهوتی در پایان خاطرنشان کرد: 15 کشور همسایه از نظر صادراتی مورد هدف قرار گرفته‌اند تا بتوانیم سهم 2 درصدی صادرات خود را از بازار موجود به دو برابر افزایش دهیم.

نظر خود را بنویسید