جدیدترین قیمت خودروهای داخلی صفر کیلومتر - 26 تیرماه

جدیدترین قیمت خودروهای داخلی صفر کیلومتر - 26 تیرماه

قیمت خودروهای صفرکیلومتر پرتیراژ داخلی را در این خبر بخوانید.

به گزارش سایت خودرو به نقل از فارس کاهش قیمت دلار طی روزهای اخیر بر بازار خودرو نیز تاثیرگذار بوده و موجب پایین آمدن قیمت برخی خودروها به ویژه خودروهای وارداتی در بازار شده است.

 در این شرایط خریدار زیادی در بازار وجود ندارد و مشتریان منتظر کاهش دوباره قیمت‌ها هستند.

* افت 20 میلیونی النترا

بررسی بازار خودروهای وارداتی نشان می دهد قیمت هر دستگاه النترا از 520 میلیون تومان به 500 میلیون تومان رسیده است. همچنین قیمت سانتافه که تا یک میلیارد و 100 میلیون تومان نیز بالا رفته بود حالا در بازار به 820 میلیون تومان رسیده است.

در مورد چانگان نیز باید به کاهش قیمت 10 میلیون تومانی این خودرو در بازار اشاره کنیم که هم اکنون با قیمت 170 میلیون تومان معامله می‌شود.

بررسی قیمت خودروهای مونتاژی نیز نشان می‌دهد قیمت سراتو سایپا با افت 10 میلیون تومانی طی روزهای اخیر به 297 میلیون تومان در بازار رسیده است. قیمت پژو 2008 نیز در بازار با افت 15 میلیون تومانی به 315 میلیون تومان رسیده است.

در کنار خبرهای مطرح شده مبنی بر تحویل خودروهای کف کارخانه‌های خودروساز به مشتریان، کاهش قیمت دلار بر قیمت خودروهای داخلی نیز تأثیرگذار بوده به طوری که طی روزهای اخیر قیمت هر دستگاه پژو 206 تیپ 2 با کاهش 3.5 میلیون تومانی به 79.5 میلیون تومان رسیده است. همچنین هر دستگاه پژو 206 تیپ 5 با کاهش 3 میلیون تومانی قیمت به 94 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

هر دستگاه سمند نیز با افت قیمت 2.5 میلیون تومانی، این روزها در بازار 79 میلیون تومان به مشتریان عرضه می شود. در مورد پژو 405 نیز باید به کاهش قیمت یک و نیم میلیون تومانی قیمت این خودرو اشاره کنیم که حالا 77 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت پژو 206 صندوق‌دار مدل V8 نیز با افت 6 میلیون تومانی در بازار به 100 میلیون تومان رسیده است.

در عین حال در مورد محصولات سایپا باید بگوییم که فاکتور شدن خودروهای این گروه خودروسازی باعث شده تا قیمت محصولات این شرکت در بازار تقریباً ثابت باقی بماند به طوری که سایپا 111 با قیمت 50 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت سایپا 131 نیز در بازار 45 میلیون تومان و قیمت هر دستگاه تیبا 52 میلیون و 700 هزار تومان است.

* نمود بیشتر کاهش قیمت دلار بر بازار خودرو طی یک هفته آینده

سعید مومنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: قیمت دلار بر بازار خودرو به ویژه خودروهای وارداتی تأثیر گذار است به طوری که این اثر را طی یک هفته آینده با نمود بیشتری در بازار مشاهده خواهیم کرد.

وی ادامه می‌دهد: در حال حاضر خریداری در بازار وجود ندارد و همه منتظرند تا قیمت‌ها باز هم کاهش یابد.

به گفته موتمنی، فشار وزارت صنعت برای تحویل خودرو از سوی شرکت‌های خودروساز و همچنین تکمیل خودروهای ناقص موجود در پارکینگ کارخانه‌های خودروساز باعث شده تا قیمت خودرو در بازار روندی کاهشی داشته باشد.

محمدی، یکی دیگر از فروشندگان خودرو در بازار نیز به خبرنگار فارس می‌گوید: هرچند تحویل برخی خودروها از سوی شرکت‌های خودروساز با محدودیت روبرو است ولی طی روزهای اخیر عطش خرید در بازار فروکش کرده و کاهش تقاضای خرید باعث شده تا قیمت‌ها روند کاهشی داشته باشند.

وی پیش بینی کرد با ادامه روند کاهش قیمت دلار و بهبود تحویل خودرو به مشتریان، قیمت خودرو در بازار همچنان روندی نزولی را طی کند.

* فعلاً برای خرید دست نگه داشته‌ام

احدزاده یکی از مشتریان بازار خودرو نیز در این مورد به خبرنگار فارس می‌گوید: طی روزهای اخیر قیمت ها روند کاهشی داشت و به همین دلیل با توجه به اینکه همچنان بحث کاهش قیمت ها مطرح است، فعلاً برای خرید دست نگه داشته‌ام.

وی می گوید: امروز که به بازار مراجعه کردم متوجه شدم کاهش قیمت دلار بر بازار خودرو اثرگذار بوده و فعلاً خریدار زیادی برای خودروها وجود ندارد.

* قیمت امروزخودروها در بازار

امروز در بازار هر دستگاه پژو 405 با قیمت 77.5 میلیون تومان، سمند ال ایکس با قیمت 78.5 میلیون تومان، پارس با قیمت 97 میلیون و پانصد هزار تومان، پژو 206 تیپ 2 با قیمت 79 میلیون و 500 هزار تومان، رانا با قیمت 81 میلیون تومان و پژو 206 صندوق‌دار با قیمت 95 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

در مورد بازار محصولات سایپا نیز باید به قیمت 50 میلیون تومانی سایپا 111 در بازار اشاره کنیم. همچنین هر دستگاه سایپا 131 با قیمت 45 میلیون تومان در بازار به مشتریان عرضه می شود. قیمت تیبا صندو‌ق‌دار نیز در بازار 52 میلیون و 700 هزار تومان است و تیبا2 نیز با قیمت 57 میلیون و 500 هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود. قیمت ساینا دنده اتوماتیک نیز در بازار 78 میلیون و 500 هزار تومان است.

جدول قیمت خودروهای داخلی در بازار به شرح زیر است:

 57910483.jpg

منبع اعلام قیمت‌ها اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران است.


 

نظر خود را بنویسید