دیدار با لامبورگینی اوراکان هیبریدی قابل شارژ در 2022!

به گفته استفانو دومینی‌کالی نسخه جدید لامبورگینی اوراکان، دارای پیشرانه الکتریکی خواهدبود.
به گزارش اتوکار، وی بیان داشته‌است که «لازم‌است که نسخه بعدی اوراکان هیبرید شود! پاسخ مورد نیاز ما، هیبریدسازی است، نه اینکه خودرو را تمام برقی کنیم!»

 باتوجه به گزارش این وبسایت انگلیسی، نسل جدید هوراکان در 2022 رونمایی می‌شود و دارای پیشرانه هیبرید قابل شارژ خواهد بود. دومینی‌کالی پیشتر بیان‌ داشته‌بود که پیشرانه V12 این خودرو هنوز پتانسیل بسیار بالایی دارد و رویکرد درست در توسعه این خودرو این است که ابتدا نسخه های V10 و V12 را به گونه‌ای تغییر دهیم که با نیاز مشتریان ما مطابق باشند و بعد به سراغ هیبریدسازی آن‌ها برویم!

همچنین در نسل جدید اونتادر که قراراست پیش از نسل جدید اوراکان رونمایی شود، پیشرانه v12 تنفس طبیعی به‌کار گرفته‌شده است.

 

موریزو رجیانی مدیر بخش تحقیق و توسعه لامبورگینی، مشکل اصلی توسعه سوپرکارهای هیبرید قابل شارژ را محدوده قابل پیمایش بیان کرده است چرا که باید بتوان از امکان پیمایش حداقل چندین مسیر اطمینان حاصل کرد.

اگرچه لامبورگینی از تکنولوژی فولکس واگن در توسعه پیشرانه هیبرید قابل شارژ شاسی بلند اوروس خود استفاده کرده است، رجیانی بیان داشته است که عملی کردن  برنامه خودروهای سوپر اسپورت، نیازمند توسعه شراکت خارجی خود است چنان که در سال گذشته قراردادی را با دانشگاه MIT در راستای تحقیق و توسعه امضا نموده است.

 

منبع: کار ادوایس

همچنین بخوانید:

*توشیبا باتری خودروها را 6 دقیقه‌ای شارژ می کند!

*ورود خودروهای هیبریدی به سبد ایران خودرو

*آیا در آینده شاهد رولزرویس های برقی خواهیم‌بود؟

*ممنوعیت فروش خودروهای دیزلی و بنزینی در هلند تا سال 2030

نظر خود را بنویسید