راسمو، کوپه اسپرت سرزمین مهاراجه‌ها

ماه مارس سال گذشته میلادی بزرگ‌ترین خودروساز هندی شبه‌قاره از قصد خود برای تولید یک کوپه اسپورت اختصاصی خبر داد و اعلام کرد قصد دارد آن را تا ابتدای سال ۲۰۱۸ راهی بازارهای جهانی کند.
تاتا که قصد داشت این خودرو را با نام راسمو در زیربرند جدیدی تحت عنوان تامو به تولید برساند، سال گذشته نسخه مفهومی خودروی جدیدش را در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۶ در سوئیس به همگان معرفی کرد.
حالا اما خبر می‌رسد تاتا از تصمیم خود منصرف شده است و فعلا قصد ندارد تولید مدل راسمو را به جریان بیندازد. این خبر واقعا ناراحت‌کننده است، زیرا این خودروی جدید هندی پس‌زمینه قدرتمندی به لحاظ فنی و ظاهری داشت و با استقبال زیادی از سوی محافل رسانه‌ای و خودرویی روبه‌رو شد.
اطلاعات زیادی درباره تامو راسمو در دست نیست اما درباره این فلفل تند‌و‌تیز کوچک باید گفت تامو به لطف استفاده از موتور ۱٫۲ لیتری توربوی خود قادر است ۱۹۰اسب‌بخار قدرت و ۲۱۰نیوتون‌متر گشتاور را در اختیار راننده قرار دهد و از طریق یک‌جعبه دنده ۶سرعته تیپ‌ترونیک، نیرو به چرخ‌های عقب انتقال یافته و در زمانی کمتر از ۶ ثانیه تامو را به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند.
متاسفانه آنگونه که رسانه‌های هندی خبر داده‌اند تاتا از سرمایه‌گذاری در این پروژه منصرف شده است و فعلا قصدی برای تولید راسمو ندارد. درواقع تاتا برنامه تازه‌ای برای کاهش هزینه‌های خود طراحی کرده است تا علاوه‌بر حذف پروژه تامو، بخشی از حقوق مدیران و پرسنل را نیز کاهش دهد.

نظر خود را بنویسید