قیمت خودرو با عمل به وعده خودروسازان کاهش می‌یابد

قیمت خودرو با عمل به وعده خودروسازان کاهش می‌یابد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با عمل ۲ خودروساز بزرگ کشور به تعهدات خود و افزایش تولید روزانه آنها، قیمت خودرو پایین می‌آید و بازار سامان می‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، رضا رحمانی در حاشیه آغاز عملیات احداث واحد ۴۰ هزار تنی تولید کنسانتره نفلین سینیت کلیبر افزود: تولید خودرو در کشور به حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار دستگاه در روز می‌رسد و این روند افزایشی ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه پیش از این کمتر از یک هزار خودرو در روز از سوی خودروسازان تولید می‌شد، اظهار داشت: پس از مذاکره با خودروسازان برای ساماندهی بازار خودرو، این میزان به حدود یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار خودرو در روز افزایش یافته است و این روند برای رسیدن به وضعیت ایده‌آل همچنان ادامه خواهد داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با آغاز عرضه فوری خودرو و ادامه این روند تا عید و عمل خودروسازان به تعهدات خود به طور قطع قیمت خودرو پایین می‌آید.

رحمانی با اشاره به نقش واسطه‌ها و برخی عوامل در افزایش قیمت خودرو در کشور تصریح کرد: روند تحویل مرتب خودرو از سوی خودروسازان، موجب تنظیم بازار می‌شود.

وی با بیان اینکه با ادامه عرضه خودرو، قیمت منطقی در بازار حاکم می‌شود، گفت: هدف ما در ماه های آینده رسیدن قیمت خودرو به قیمت سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان است.

رحمانی افزود: هر جایی ابهامی وجود داشته باشد همکاران ما در وزارت صنعت معدن و تجارت رسیدگی می‌کنند و از حقوق مردم دفاع می‌شود.

عملیات اجرایی کارخانه جدید نفلین سینیت در منطقه یوزبند شهرستان کلیبر با سرمایه‌گذاری ۲٫۵ میلیون دلاری سرمایه‌‌گذار خارجی و ۲۰۰ میلیارد ریالی سرمایه‌گذار ایرانی آغاز شد.

ظرفیت تولیدی این کارخانه در مرحله نخست ۴۰ هزار تن خواهد بود و با تکمیل سه مرحله ظرفیت تولید به ۱۵۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.

منبع: ایرنا

نظر خود را بنویسید