هیوندای با سیستم هشدار صندلی عقب مانع از جان‌باختن کودکان به‌جا‌مانده در صندلی عقب خواهد شد

 

هیوندای موتورز از سیستم هشدار حضور سرنشین در صندلی عقب رونمایی کرده‌است که با استفاده از امواج فراصوت صندلی عقب را اسکن می‌کند. این سیستم با استفاده از سنسور فراصوت حرکت کودکان در صندلی عقب را تشخیص می‌دهد. نحوه کار سیستم بدین گونه است که ابتدا در صفحه نمایش جلو خودرو به راننده هشدار می‌دهد که قبل از خروج از خودرو صندلی عقب را بررسی کند. سپس اگر پس از خروج راننده از خودرو حرکتی در صندلی عقب توسط این سنسور تشخیص داده‌شود، صدای هشدار کودک خودرو بلند می‌شود، چراغ‌های خودرو چشمک می‌زنند و خودرو با استفاده از برنامه Blue Link هشداری را به برنامه Blue Link نصب‌شده بر روی تلفن هوشمند راننده ارسال می‌کند. این هشدار همچنین در مواقعی که کودک بازیگوش شما خود را در خودرو حبس نموده‌است مفید خواهد بود. برای جلوگیری از فجایعی چنین، این سیستم بر روی خودروهای هیوندای تولید شده در 2019 به بعد نصب خواهد شد.


تنها از آغاز سال 2017 در آمریکا 38 کودک جان خود را بر اثر جاماندن در خودرو در تابستان از دست داده‌اند و از سال 1994 تا کنون بیش از 800 کودک به دلیل گرمازدگی ناشی از به‌جاماندن در خودرو جان خود را از دست داده‌اند و در 55 درصد این موارد والدین حتی اطلاعی از اینکه کودکان در خودرو به جا مانده‌اند نداشته‌اند. پزشکان معتقدند که دمای بدن کودکان سه تا پنج برابر سریع‌تر از دمای بدن بزرگسالان افزایش می‌یابد و تنها چند دقیقه باقی‌ماندن در ماشین داغ‌کرده کافی است تا کودک شما دچار گرمازدگی شود.
معاون مدیرعامل هیوندای موتور آمریکا، مایک اوبرین بیان کرده‌است که "این سیستم هشدار، مثالی است از تلاش هیوندای برای بهترکردن محصولات خود. این سیستم گام اول هیوندای برای جلوگیری از چنین فجایعی است".

همچنین بخوانید:


*
چگونه با وجود کودکان دلبندمان در خودرو، خودرویی تمیز داشته‌باشیم؟

 

نظر خود را بنویسید