وارداتی‌ها با بازار زیر‌صد‌میلیون تومان خداحافظی می‌کنند

وارداتی‌ها با بازار زیر‌صد‌میلیون تومان خداحافظی می‌کنند


از‌جمله آنها می‌توان به تولید هیوندای آی ٢٠ نسل جدید توسط كرمان‌موتور اشاره كرد. این اتفاق باعث شد واردات نسل جدید منتفی و این مدل به‌صورت مونتاژ داخل عرضه شود. از دیگر خودروهایی كه در این بازه قیمتی به تولید خواهند رسید باید به هیوندای اكسنت نسل فعلی اشاره كرد كه بعد از واردات نه‌چندان موفق به‌سمت تولید در كرمان‌موتور پیش می‌رود.

همچنین باید به قرارداد رنو با ایدرو ونگین‌خودرو نیز اشاره کرد كه ثمره آن تولید نسل جدید داستر و همچنین رنو سیمبل خواهد بود. بدین ترتیب اكثر بازیگران وارادتی در كف قیمتی بازار وارداتی‌ها، در حال رسیدن به تولید در ایران هستند و در این میان تنها یك یا دو گزینه ارزان‌قیمت، وارداتی خواهد ماند كه آنها نیز سهم بازار اندكی را در اختیار دارند.

بنابراین می‌توان گفت خودروهای وارداتی با بازار كمتر از یك‌صد میلیون تومان در حال خداحافظی هستند‌. در آینده نه‌چندان دور سانگ‌یانگ تیوولی و رنو كپچر با محدوده قیمتی ١١٠ تا ١١٥ میلیون تومان ارزان‌ترین خودروهای وارداتی بازار خواهند بود.

اگر به این فهرست پژو ٢٠٨ ، ٢٠٠٨ و ٣٠١ و سیتروئن‌های جدید سایپا را نیز اضافه كنیم، به‌درستی در می‌یابیم درآینده خودروهای وارداتی در بازه قیمتی كمتر از یك‌صد میلیون تومان بازاری نخواهند داشت و در مقابل شاهد تمركز وارداتی‌ها بر بازار ١٥٠ تا ٢٥٠ میلیون تومان خواهیم بود.

نظر خود را بنویسید