وقتی زوتی به سیم آخر می‌زند؛ احتمال عرضه Domy X7 در ایران!

 

چند هفته‌ای می‌شود که یک دستگاه Zotye Domy X7 با پلاک گذرموقت وارد کشورمان شده و همین موضوع احتمال تولید و مونتاژ آن در داخل کشور را افزایش داده است؛ چون پلاک‌های آزمایش فنی حذف شده‌اند و خودروهای جدید و در آستانه تولید را باید با پلاک گذرموقت ببینیم.

اما بهتر است کمی با Domy X7 آشنا شویم! Domy X7 دومین سری از مدل‌های Domy  کمپانی زوتای پس از Damai X5 بوده و باید Domy X7 را یک شاسی‌بلند متوسط بدانیم که برای ساخت آن و بدون هیچ تعارفی از طراحی کانسپت فولکس‌واگن Cross Coupe GTE استفاده شده است. فاصله بین دو محور در این خودرو ۲۸۵۰ میلی‌متر بوده و طول عرض آن نیز به ترتیب ۴۷۳۸ و ۱۹۲۸ میلی‌متر است.

Domy X7 با سه پیشرانه متفاوت عرضه می‌شود. پیشرانه نخست یک موتور ۱.۵ لیتری توربو با قدرت ۱۵۰ اسب‌بخار است. پیشرانه دوم یک موتور ۱.۸ لیتری توربو با قدرت ۱۷۰ اسب‌بخار است؛ که برای انتقال قدرت از یک گیربکس پنج سرعته دستی و یا شش سرعته اتوماتیک استفاده می‌کند. پیشرانه سوم هم یک موتور ۱.۸ لیتری توربو با قدرتی معادل با ۱۹۰ اسب‌بخار است؛ ولی باید توجه داشت که این پیشرانه فقط در نمونه‌های سفارشی و گران قیمت Domy X7 مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فروش زوتی Domy X7 از اوایل سال ۲۰۱۶ در چین شروع شده و قیمت مدل‌های مختلف آن از ۷۹ هزار یوان آغاز شده و به ۱۵۴ هزار یوان می‌رسد.

نظر خود را بنویسید