کیفیت بالای پریوس در مقابل قیمت مناسب

این بررسی که مربوط به میزان رضایتمندی مالکین خودروها در بازه زمانی ۶ ماهه دوم سال ۹۵ بوده، توسط واحد تحقیقات مشتری و بازار شرکت ISQI، به سه روش مصاحبه حضوری، مصاحبه تلفنی و مکاتبه‌ای با بهره‌گیری از ۸۰ نفر پرسشگر، همچنین گروه برنامه‌ریزان و تحلیل‌گران انجام شده است.

تویوتا پریوس پرایم 2017

تویوتا پریوس پرایم ۲۰۱۷

لازم به ذکر است که تحقیقات انجام‌شده به روش پرسش‌نامه، در قالب‌ سوال‌هایی مشخص در خصوص شاخص‌های بدنه، مجموعه نیرو محرکه و سوخت‌رسانی، مجموعه تعلیق و انتقال قدرت، ایمنی و تهویه مطبوع و وسایل برقی صورت گرفته است.

هرکدام از شاخص‌های مذکور، دارای تعدادی زیرشاخص هستند که با پرسش از مشتریان، به هر زیرشاخص امتیازی تعلق می‌گیرد و در آخر با در نظر گرفتن میانگین امتیازات به‌دست آمده، امتیاز نهایی برای شاخص‌ها ثبت می‌شود.

بر اساس تحقیقات و ارزیابی‌های انجام‌شده در نیمه دوم سال ۹۵، تویوتا پریوس توانست با کسب ۸۳۰ امتیاز، فراتر از هدف تعیین‌شده (۸۲۰ امتیاز) از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ظاهر شود.

پریوس به‌عنوان سفیر تویوتا برای شروع یک دوره جدید، از همان ابتدای تولید تاکنون، به‌عنوان یک خودروی محبوب و دوست‌دار محیط زیست شناخته می‌شود و با تعریف تکنولوژی‌های جدید و فراتر از زمان خود، توانسته است با جذب خریداران در سراسر جهان، لقب پرفروش‌ترین خودروی هیبریدی دنیا را از آن خود کند.

همچنین پریوس در زمینه ایمنی با دریافت ۵ ستاره ایمنی از موسسه NHTSA به‌عنوان ایمن‌ترین خودرو در میان هم‌رده‌هایش شناخته می‌شود.

اسن خودرو در ایران نیز از همان ابتدا با عرضه توسط شرکت ایرتویا، با استقبال خوبی مواجه شد. شاید بتوان دلیل آن را با انجام مقایسه قیمتی در بازار جهانی میان این خودرو با خودروهای شاسی‌بلند که به لحاظ قیمتی در یک سطح یا پایین‌تر از تویوتا پریوس هستند، نشان داد.

با نگاهی به لیست خودروهای موجود در بازار اروپا، می‌توان مشاهده کرد که پریوس با قیمتی بالاتر از خودروهای شاسی‌بلند پرتیراژ کره‌ای به فروش می‌رسد.

درصورتی‌که این خودرو در ایران به علت شرایط مناسبی که دولت برای واردات خودروهای هیبریدی در نظر گرفته است، با اختلاف قیمت چشم‌گیر نسبت به همان خودروهای شاسی‌بلند کره‌ای عرضه می‌شود که در نتیجه این امر به‌عنوان یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت این خودروی خاص در بازار ایران به‌شمار می‌رود.

با در نظر گرفتن کیفیت بالای این خودرو و ایجاد بستر مناسب جهت فروش و ارائه خدمات پس از فروش مناسب توسط شرکت ایرتویا و قیمت مناسب آن در بازار ایران، می‌توان به این موضوع پی برد.

نظر خود را بنویسید

نظرات

کف پوش برای پریوس
کف پوش برای پریوس در لیست تویوتا بالا دیده نمیشود واقعا کف پوش مناسب برای پریوس ندارین؟.اگر دارین مناسب ترین کف پوش در قیمت زیر 50 چی دارین؟
۱۳۹۶/۷/۲۸