اولین خودروی درون شهری قانونی با پیشرانه فرمول یکاولین خودروی درون شهری قانونی با پیشرانه فرمول یک توسط مرسدس بنز در نمایشگاه فرانکفورت معرفی شد. این هایپرکار که بدون شک ستاره نمایشگاه فرانکفورت 2017 است Project One نام‌دارد. این خودوری هیبریدی مجهز به یک پیشرانه 6سیلندر 1.6 لیتری است که از خودروی فرمول 1 هیبریدی W06 گرفته‌شده و همچنین دارای چهار موتور الکتریکی در دو واحد جلو و عقب است.  قدرت هریک از موتورهای جلو 160 اسب بخار و قدرت هریک موتورهای الکتریکی عقب 120 اسب بخار می‌باشد. توان خروجی این خودورو در مجموع 1000 اسب بخار اعلام شده‌است. همچنین وزن این خودرو کمتر از 1315 کیلوگرم  و سقف سرعت آن بیش از 350 کیلومتر در ساعت اعلام شده‌است. اعلام شده‌است که این خودرو قادر است در کمتر از 6 ثانیه از صفر به سرعت 200 کیلومتر در ساعت برسد.

در داخل  Project One، دو نمایشگر 10 اینچی با رزولوشن بالا تعبیه شده که یکی از آن‌ها در جلوی راننده قرار گرفته و در اصل صفحه آمپر خودرو است. همچنین در این خودرو غربیلک فرمان منحصربه‌فردی استفاده شده که از غربیلک فرمان خودروهای فرمول یک الهام گرفته و بخش‌های بالایی و پایینی آن صاف است. در روی این غربیلک، دکمه‌هایی برای انتخاب حالات مختلف رانندگی و تنظیمات تعلیق به همراه چراغ‌های LED نشانگر تعویض دنده قرار گرفته است. غیرازاین موارد، در کابین Project One تنها دو صندلی دیده می‌شود که ثابت هستند اما در عوض پدال‌ها و غربیلک فرمان قابلیت تنظیم داشته و برای رانندگان مختلف به‌راحتی جابجا می‌شوند.


مرسدس-آام‌گ تنها 275 دستگاه از پروجکت وان را تولید خواهد کرد که همگی به‌صورت فرمان چپ ساخته شده و هریک 2.27 میلیون یورو معادل 2.7 میلیون دلار قیمت دارند. تمامی این تعداد به‌طور کامل فروخته شده‌اند اما نباید انتظار داشت که بتوانیم به‌زودی این هایپرکار را در جاده‌ها ببینیم چراکه سازنده پیش از عرضهProject One به بازار هنوز باید به مدت 18 ماه توسعه آن‌ها را ادامه دهد. درنهایت در مورد این شاهکار چهارچرخ تنها می‌توان گفت که به معنای واقعی کلمه فرمول یک را به خیابان‌ها آورده است.

نظر خود را بنویسید