بهترین و متفاوت‌ترین نسخه‌های سفارشی رولزرویس در جهان!

در دنیایی که اشرافی‌گری و خودنمایی برای درصد قابل توجهی از مردم در اولویت قرار دارد، شرکت‌هایی همچون رولزرویس که قدمت بالا و شهرت فراوان در این زمینه دارند، به خوبی با ایجاد یک سبک زندگی جدید و تغییر سلایق مشتریان، بهترین نتیجه و سودمندی را از آن خود کرده به طوریکه درکنار محصولات تولیدی، بازار بسیار مهیج و جذابی را در قبال فروش خودروهای تک و منحصربه فرد ایجاد کرده‌اند. در ادامه می‌خواهیم به چند مورد از بهترین نسخه‌های سفارشی رولزرویس که در سال ۲۰۱۶ میلادی تولید و به دست مشتریان رسیده‌اند، اشاره کنیم.

رولزرویس فانتوم نسخه ZENITH

2016-RRBespoke-01

در آخرین سال تولید دو مدل محبوب فانتوم کوپه و فانتوم Drophead کوپه، رولزرویس تصمیم گرفت تا یک طراحی کاملا سفارشی و خاص را تحت عنوان ZENITH به این مجموعه اضافه کند. در این نسخه فشن شده و زیبا، که فقط ۲۵ نمونه از آن تولید شد، امکانات رفاهی جالبی استفاده شده که یکی از مهمترین آن‌ها، ایجاد قفسه مخصوص سرو نوشیدنی در صندوق عقب خودرو است. تزئینات فضای داخل کابین با تکه‌های فلزی ناب و گران‌قیمت و همین‌طور تودوزی متفاوت، از دیگر تغییرات ایجاد شده در این نسخه تولید محدود هستند.

رولزرویس فانتوم نسخه PEACE AND GLORY

2

یکی از تک نسخه‌های تولیدی مدل فانتوم، با عنوان PEACE AND GLORY، برای یک ثروتمند ویتنامی طراحی و سفارشی‌سازی شده است. این خودرو نسبت به مدل معمولی از فاصله دومحور بیشتری بهره‌مند شده ولی بیشتر تغییرات ایجاد شده در آن، به فضای داخل کابین برمی‌گردد. تریم و تودروزی داخلی در این نسخه کاملا با مدل‌های تولید شده دیگر متفاوت و به نوعی جذاب‌تر است. استفاده از پوست مار و چرم قهوه‌ای گوزن در قسمت‌های اصلی و همینطور خز با طرح پوست پلنگ در کنسول مرکزی صندلی‌های ردیف عقب، باعث خاص شدن این خودرو شده‌اند. تمامی دوخت و دوزها توسط خیاطان ماهر و فقط با دست انجام شده است.

رولزرویس فانتوم Drophead کوپه نسخه BLUE MAGPIE

3

این نسخه سفارشی برای یکی از مشتریان رولزرویس در تایوان طراحی شده است. این خودرو با رنگ آبی مخصوص موسوم به Silverlake و رگه‌های سفید رنگ آندلسی همراه شده که ترکیب آن با حکاکی‌های ظریفی از جنس طلا در بخش‌هایی از خودرو، جلوه بصری خاص و بی‌نظیری را ایجاد کرده است. اما عنوان این تک محصول سفارشی از اسم یک پرنده (زاغ آبی) که فقط در تایوان زندگی می‌کند، الهام گرفته شده و تصویری نمادین هم از آن برروی قسمت تکیه‌گاه سر (هدرست) صندلی‌های خودرو درج شده است.

رولزرویس نسخه “غروب تا سپیده دم”

2016-RRBespoke-05

به مناسبت افتتاح استودیوی اختصاصی و تابستانه رولزرویس در منطقه ساحلی Porto Cervo ایتالیا، تیم طراحی و مهندسی این شرکت دو نسخه ویژه و کاملا سفارشی از مدل‌های Wraith و Dawn را تولید کردند. در مدل Wraith از رنگ بدنه ترکیبی و جذاب نقره‌ای با عنوان Premiere و Jubilee استفاده شده است. اما بیشترین هنرنمایی را می‌توان در فضای داخل کابین مشاهده کرد، جایی‌که رنگ بنفش مخصوص در قالب چرم و ابریشم به همراه تزئینات چرمی آبی رنگ و چرم گران‌قیمت شتر مرغ برروی کنسول مرکزی و رودری‌ها، به خوبی خودنمایی می‌کند. اما تیم طراحی در مدل Dawn بیشتر تمرکز خود را بر روی الگوبرداری از رنگ‌های ساحلی گذاشته و نتیجه آن انتخاب رنگ بدنه سبز رنگ موسوم به Emerald Green و فضای داخلی مجهز به تزئینات و طرح‌هایی مشابه با زمرد و مروارید، شده است.

رولزرویس گوست نسخه موسیقیایی

2016-RRBespoke-10

یکی از نمایندگان فروش رسمی رولزرویس در منطقه خاورمیانه، یک نسخه ویژه از مدل گوست را سفارش داده که محوریت اصلی در طراحی آن، از آهنگسازان بزرگ کلاسیک دنیا الهام گرفته شده است. طرح موتیف با ردپایی از نوت‌های موسیقی را می‌توان به خوبی در بخش‌های بیرونی و داخلی خودرو همچون ساعت داشبورد، تزئینات چوبی کابین و نماد دوخته شده در قسمت‌هایی از صندلی‌ها، مشاهده نمود. یکی از نکات برجسته در این خودرو، به تزئینات چوب بلوط مرکز داشبورد مربوط می‌شود که در آن نوت‌هایی از یک قطعه موسیقی مورد علاقه مالک خودرو درج شده است.

رولزرویس DAWN نسخه PEBBLE BEACH

2016-RRBespoke-13

نظر خود را بنویسید