بررسی ویژگی ها و ضعف های لکسوس ال اکس 570 + تصاویر

بررسی ویژگی ها و ضعف های لکسوس ال اکس 570 + تصاویر

اگر بخواهیم درباره یکی از بهترین خودروهای بلندقامت جهان صحبت کنیم قطعا لکسوس بخشی از موضوع گفتگو را به خود اختصاص خواهد داد. اینجا ممکن است مشکلاتی به دلیل مشابهت های ذاتی لکسس و تویوتا داشته باشیم اما به هر ترتیب باید پذیرفت که فرزندان خانواده لکسس همواره تحصیلات بیشتری در مقایسه با تویوتا داشته اند!

درباره لکسوس ال اکس 570 مدل 2019 نیز شرایط به همین صورت است. این اس یو وی فوق العاده در مجموع بیشتر از تویوتا لندکروز جلب نظر می کند. یک شاهزاده خوش اندام که بهترین آرزوهای یک مشتری درباره کلاس شاسی بلند را به واقعیت تبدیل می کند و البته باید جیب مشتری نیز توان همراهی با چنین رویایی را داشته باشد!

در مطلب امروز به بررسی نقاط مثبت ال اکس 570 در مدل 2019 و همچنین انتقادهایی که می توان به این خودرو داشت، می پردازیم:

 

آفرود/ یک خودروی جان سخت!

 2.jpg

همانطور که می دانیم تویوتا همواره در کلاس آفرود محصولات قابل اعتمادی داشته و تقریبا تمامی شاسی بلندهای آن را می توان با کمترین تغییرات به دل جنگل و کوهستان فرستاد. درباره لکسوس نیز شرایط تنها مقداری تفاوت می کند زیرا قرار است با یک شاسی بلند فوق لوکس سراغ آفرود بروید و البته این ماموریتی است که ال اکس 570 از آن سربلند خارج خواهد شد. بنابراین اگر دل و جرات ماجراجویی با یک خودروی 86 هزار دلاری(قیمت پایه) را در خود سراغ دارید، ال اکس گزینه مناسبی است.

بدنه لکسوس روی یک شاسی قدرتمند که حداقل 22.5 سانتیمتر از زمین فاصله دارد، ثابت شده است. از سوی دیگر سیستم تعلیق حرفه ای الکترو-هیدرولیک و سامانه چهارچرخ محرک با دنده مجزای لاو-رنج(منظور دنده سنگین و قویتر ویژه شرایط آفرود) را نیز به این معجون اضافه کنید تا اطمینان بیشتری به قابلیت های آفرودی آن داشته باشید. این خودرو همچنین 5 حالت پیش فرض برای رانندگی در شرایط افرود دارد که از صخره تا زمین های ماسه ای را شامل می شود. در هنگام خرید مدل 2019 این خودرو با پرداخت هزینه اضافی 785 دلاری می توانید چرخ های 21 اینچی با لاستیک چهارفصل به جای نمونه استاندارد 20 اینچی انتخاب کنید.

 

تزئینات و زیبایی کابین

3.jpg

خوب به هرترتیب زمانی که 86 هزار دلار در مدل پایه برای یک خودرو هزینه می کنید می توان انتظار داشت که تزئینات و کیفیت داخل کابین آن چیزی فراتر از یک خودروی معمولی باشد. جادوی چرم در بخش های مختلف از جمله کنسول، داخل درها و صندلی ها حس یک دفتر کار لوکس را تداعی می کند. وقتی به هر کدام از کلیدها و دکمه های داخل این خودرو فشار وارد می کنید آنچنان سنگین و باکیفیت حرکت می کنند که با تمام وجود دلایل هزینه بالا برای یک اتومبیل را درک خواهید کرد و هرگز از خریدتان پشیمان نخواهید شد. تریم با نمای چوبی براق در مدل استاندارد آنقدر زیبایی دارد که نیازی نباشد با پرداخت 1190 دلار اضافه بخواهید بسته لوکس تزئینات داخلی این خودرو را سفارش دهید!

این بسته شامل مواردی مانند گرمایش و تهویه برای تمامی صندلی ها، سیستم هوشمند رصد آب و هوا (که در هماهنگی کامل با سیستم گرمایشی و تهویه صندلی ها کار می کند و حس بهتری را برای سرنشینان در خودرو ایجاد می کند) و همچنین استفاده از چرم باکیفیت تر برای بخش های مختلف داخل خودرو. به این موارد یک گرم کن فرمان 150 دلاری هم اضافه کنید!

از جمله دیگر امکانات قابل سفارش برای داخل کابین ال اکس 570 می توان به یک جفت نمایشگر 11.6 اینچی برای سرنشین های صندلی عقب(بخشی از سیستم سرگرمی صندلی عقب) به ارزش 2005 دلار، کنسول 170 دلاری بین صندلی و شارژر بی سیم 75 دلاری.

 

نمای ظاهری؛ زشت یا زیبا ؟!

4.jpg

در زمینه طراحی بدنه لکسوس پرونده بسیار موفقی دارد که در این زمینه همواره چند قدم از تویوتا جلوتر ایستاده است. ال اکس 570 نیز یک محصول موفق در زمینه طراحی محسوب می شود. قدرت اولین حسی است که از ملاقات با این خودرو در مخاطب ایجاد می شود. بدنه از هر زاویه ای که مورد توجه قرار گیرد کمترین ایرادی در خود ندارد. گریل توسعه یافته، چراغ هایی با ظاهر تهاجمی، بامپر یکپارچه و ... همه چیز عالی و فوق العاده به نظر می رسد.

 

موتور/ می توانست بهتر باشد!

5.jpg

خوب این غول متحرک طبیعتا وزن زیادی دارد و چیزی نیست که بتوان آنرا پنهان کرد. اما متاسفانه این اضافه وزن در بخش پیشرانه می توانست به نحو بهتری تحمل و جبران شود. موتور 5.7 لیتری 8 سیلندر ال اکس 570 تنها 383 اسب بخار خروجی(گشتاور 403 پوندفوت) دارد که عدد ناامید کننده ای برای این مجموعه محسوب می شود. هر چند جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک مجموعه تا حدودی شرایط را بهتر می کند اما آرزو داشتیم که موتور 450 اسب بخاری یا بیشتر از آن روی این خودرو نصب شده بود.

 

صندلی ردیف سوم / کم جا و ناراحت!

6.jpg

ردیف سوم صندلی سرنشین در لکسس مورد بررسی ما به مراتب راحتی کمتری در مقایسه با اینفینیتی کیو80 و لینکلن نویگیتور دارد. به هر ترتیب ردیف سوم صندلی تنها در مواردی خاص مورد استفاده دارد و نمی توان انتقاد زیادی درباره آن داشت اما شاید با مقداری تغییرات در طراحی لکسوس می توانست این بخش را نیز به مانند رقبای نامبرده کاربردی تر کند. در بیشتر مواقع این ردیف که به حالت تاشو به طرفین طراحی شده به عنوان مکانی برای حمل چمدان ها و مواردی مشابه کاربرد دارد.

نظر خود را بنویسید