فولکس‌واگن، بوگاتی و دوج در کشمکش با قوانین جدید آمریکا

به گزارش اخبار خودرو ،  از مهم‌ترین قوانین صادر شده می‌توان به مجوز فروش خودروهای گروه فولکس‌واگن با موتور دو لیتری دیزل اشاره کرد.

طبق بررسی انجام شده توسط این آژانس و برد تخصصی آزمایش آلایندگی کالیفرنیا روی نرم‌افزار جدید پیشرانه‌های دیزلی فولکس‌واگن، مشخص شده است این موتورها پس از اصلاحات انجام شده آلایندگی واقعی کمتری پیدا کرده‌اند و توانایی دارند با استانداردهای جدید ایالات‌متحده برای کاهش آلایندگی خودروهای دیزل هماهنگ باشند.

طبق گفته سخنگوی این آژانس موتورهای مورد اشاره پس از این‌که نرم‌افزار کاهش آلایندگی مصنوعی آنها برداشته ‌شده و نرم‌افزار جدید تنظیم میزان ترکیب هوا و سوخت در آن‌ها نصب شد، به میزان انتشار استاندارد ترکیبات اکسید نیتروژن رسیدند.

قرار است نرم‌افزار جدید برای مدل‌های گلف، بیتل و آئودی A3 ساخت سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ نصب و مشکل آلایندگی موتور دیزل این خودروها برطرف شود. در اعلامیه بعدی این شرکت به سریع‌ترین خودروی جهان و میزان مصرف سوخت آن اشاره شده است.

شیرون جدیدترین خودروی برند سوپراسپرت‌ساز بوگاتی که توانایی تولید ۱۵۰۰ اسب‌بخار را دارد، در مناطق شهری معمولی ۲۶ لیتر در هر صد کیلومتر را می‌بلعد و در مناطق غیرشهری و آزادراه‌ها حداقل مصرف سوخت آن ۱۶ لیتر در هر صد کیلومتر خواهد بود.

بنابراین مصرف سوخت این ابر خودرو به طور میانگین ۲۱ لیتر در هر صد کیلومتر است. البته فردی که برای خرید شیرون ۲٫۵ میلیون دلار پرداخت می‌کند، قاعدتا مشکلی بابت پرداخت هزینه سوخت ندارد اما مساله این‌جاست که حجم باک بنزین این خودرو فقط ۳۴٫۴ لیتر گنجایش دارد.

بنابراین حتی برای استفاده در شهر نیز فرصت کمی خواهید داشت تا پمپ بنزین بعدی را پیدا کنید، چراکه در چند دقیقه باک این خودرو کاملا تخلیه می‌شود.

با این وجود اعداد اعلام شده برای بیشتر مالکان شیرون شوکه‌کننده نخواهد بود، چراکه اکثر مالکان این خودرو در ایالات‌متحده‌آمریکا از مشتریان سابق بوگاتی و البته انواع مدل ویرون بوده‌اند که عطش سیری‌ناپذیر آنها به سرعت باعث شده است به راحتی ۲٫۵ میلیون دلار برای شیرون پرداخت کنند.

مصرف سوخت میانگین بوگاتی ویرون عدد ۲۳٫۵ ثبت شده بود بنابراین افراد ذکر شده با زمان کم قابل استفاده شیرون با یک باک مشکلی نخواهند داشت.

نظر خود را بنویسید