قطع کامل همکاری هیوندای با کرمان موتور از نیمه مردادماه

 خروج آمریکا از برجام اگرچه با مخالفت جهانی مواجه شده، با این حال گویا خودروسازان خارجی میهمان ایران حاضر به پذیرفتن ریسک ماندن و پشت کردن به تحریم آمریکایی ها نیستند.

در اولین مورد، گروه خودروسازی پژوسیتروئن اعلام کرد در راستای خروج آمریکا از برجام، فعالیت هایش را در ایران به حالت تعلیق در خواهد آورد و حالا خبر می رسد خودروساز کره ای نیز قصد خروج دارد. به گفته یک منبع آگاه، کره ای ها بلافاصله پس از اعلام خروج آمریکا از برجام، به شرکای ایرانی خود اعلام کرده اند چاره ای جز رفتن ندارند. بر این اساس، هیوندای که پس از توافق هسته ای و برجام وارد همکاری مشترک با کرمان موتور شد، از نیمه مرداد ماه امسال، از ایران خارج خواهد شد.

در حال حاضر هیوندای چند محصول خود را در کرمان موتور مونتاژ می کند و قرار بود مدل النترا را نیز به جمع آنها اضافه کند، اما در اولین قدم، ظاهرا مونتاژ این محصول در خودروساز بخش خصوصی کشور منتفی شده است. این البته پایان کار نیست و هیوندای در نیمه مرداد امسال و همزمان با پایان یافتن ضرب الاجل آمریکایی ها برای بازگرداندن تحریم ها، به همکاری با کرمان موتور پایان داده و از ایران خارج خواهد شد.

 

منبع: اخبار خودرو

نظر خود را بنویسید

نظرات

خردج هیوندای
خیلی برای خودم متاسفم که خودرروسازان کشورم بعد50سال نگران خروج هم ردیف خودهستند.که این چنین کوچک شدن .توروبه خدااینقدرکشورتونوخوارنکنی نمیتونید لااقل بزاریددیگران این کارابکنن .مثلا سپاه.
۱۳۹۷/۴/۸
خروج هیوندای از ایران
هم ردیف ؟؟؟؟!!!!!!!! ای بابا هیوندای و کیا کجا ؛ سمند و دنا و رانا و پژو 405 و پارس و غیره کجا ؛ خخخخخخخخخ
درسته که صنعت اتومبیل سازی ایران وکره همزمان بوده ولی خداوکیلی کره پیشرفت چشم گیری داشته و ما متاسفانه درجازدیم ؛ ما فقط 30 ؛ 40 سال خودمونو با پیکان سرگرم کردیم . باید حقیقت رو قبول کرد .
۱۳۹۷/۷/۹