7 راهنمایی ساده برای نگهداری از خودرو در تابستان

تابستان با گرمای داغ خود هر چیزی را می تواند دچار آسیب کند و این تنها موجودات زنده نیستند که باید در برابر دمای بالای هوا از خود مراقبت کنند بلکه مواردی همچون خودرو که تمام بدنه ی و اجزای آن از جنسی هستند که گرما را به خود جذب می کنند از این رو گرمای بیش از حد به معنی مشکل در رانندگی شما است، ترفندهایی در ادامه این بخش از نمناکخواهیم گفت به شما کمک میکند تا ماشین خود را خنک نگه دارید پس با استفاده از این ترفند ها اصول نگهداری از خودرو در تابستان بیاموزید.نگهداری از خودرو در تابستان
نگهداری از خودرو در تابستان
 
 نگهداری از خودرو در تابستان

راهکارهایی برای خنک نگه داشتن خودرو در تابستان

مهم ترین نکات نگهداری از خودرو در تابستان

حرارت درونی:
دمای هوا را با پایین آوردن شیشه پنجره و ورود هوا به داخل ماشین در حین رانندگی که، هوای داغ را خارج میکند و موجب چرخش هوای خنک داخل ماشین میشود، کاهش دهید ، بعد از مدت کوتاهی، وقتی دمای داخل ماشین همانند خارج از ماشین شد، شیشه را بالا بکشید.
 
نگهداری از خودرو در فصل تابستان

 چگونه خودرو خود را برای تابستان آماده کنیم

جلوگیری از سوختن دست با فرمان اتومبیل داغ:
از سوختن دستتان با این ترفند جلوگیری کنید. قبل از خروج از ماشین فرمان ماشین را 180 درجه بچرخانید. با این روش تاوقتی شما خارج از ماشین هستید ،سمتی که شما لمس میکنید در سایه است.

ترفند خلاص شدن از بوی بد ماشین در تابستان

صندلیهای بد بو:
یک ماشین داغ به معنی یک ماشین بو دار نیز است. برای خلاصی از این بوی بد یک نوار کاغذ خشک کن روی دستگاه تصفیه هوا بچسبانید وقتی که شما تصفیه هوا را روشن میکنید ، رانندگی شما هم با طراوت تر میشود. یک جعبه کاغذ خشک کن زیر صندلی مسافر قرار دهید تا در طول سفر بیشترین مقدار از بیرون بردن بو را داشته باشید.
 
 نگهداری از خودرو در تابستان

برای رهایی از بوی بد ماشین چه کنیم

تصفیه هوای خراب:
اگر دستگاه تصفیه هوای شما خراب است یا احتیاج به شارژ دارد از یک فن خورشیدی استفاده کنید این وسیله کوچک می تواند روی پنجره باز نصب شود، هوای گرم را همزمان با ایجاد یک جریان هوای ثابت در ماشین، خارج کند. نکته:پنجره رنگ شده ممکن است در عملکرد این دستگاه مداخله کند.

گرمای تابستان با تایر خودرو چه می کند

جلوگیری از خراب شدن تایر براثر گرما با استفاده از یک سکه :
آماده باشید. احتمال اینکه تایرها در ماه های گرم تابستان خراب شوند خیلی بالاست، زیرا رانندگان اغلب با بارهای سنگین روی جاده های داغ و سوزناک هستند. تایرهای کم باد بیشتر در خطر هستند، تا زمانی که نبود فشار هوای کافی اجزای تایر را تحت فشار بیشتر قرار میدهد ولی لاستیک های پر باد خیلی بیشتر احتمال دارد که در رگبارهای تابستانی رانده شوند. به صورت دوره ای عاج لاستیک را به وسیله چسباندن یک سکه یک پنی ،به صورتی که صورت لینکلن به سمت داخل باشد تست کنید.هنگامی که سر لینکلن را دیدید زمان تعویض لاستیکها فرا رسیده.
 
نگهداری از خودرو در تابستان

جلو گیری از خراب شدن لاستیک خودرو در گرمای تابستان

نگهداری از موتور خودرو در تابستان

موتور داغ:
دمای بالا و خنک کنندگی پایین ،احتمال داغ شدن موتور خودرو و کارکرد بیش از حد سیستم تصفیه هوا را بالا می برد اگر شما علائم داغ شدن موتور را دیدید، افزایش درجه دما، نورهای هشدار دهنده، بخاری که از زیر کاپوت بیرون میزند،ماشین را کنار بزنید و موتور را خاموش کنید.
حداقل نیم ساعت قبل از باز کردن کاپوت صبر کنید تا به طور کامل سرد شود. اگر درجه سرد کننده شما پایین است ، پر کردن باک بنزین (یک قطعه پلاستیکی مات) می تواند کمک کند، ولی اگر باک شما خالی است ممکن است تراوشاتی به بیرون بپرد و به متخصص احتیاج خواهید داشت.
 
نگهداری از خودرو در تابستان

گرمای تابستان چه بر سر خودرو می آورد

هوای آفتابی:
گذراندن زمان زیر آفتاب به همان میزان برای ماشین سخت است که برای خود شما در زیر آفتاب سخت است، بدین گونه که آفتاب باعث میشود رنگ و چیزهای داخلی کم رنگ شوند برای جلوگیری از این مشکلات اگر ممکن است ماشین را در یک پارکینگ پارک کنید و در سایه زمان را بگذرانید.

نظر خود را بنویسید